31 Մայիս 2011 - 12:11 AMT
2010 թվականին «Հայաստան» հիմնադրամը $15 մլն է ծախսել Հայաստանի և Արցախի զարգացման ծրագրի համար: Այդ մասին Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի 20-րդ նիստի շրջանակներում լրագրողներին հայտնել է «Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը: Նա հաղորդել է, որ այդ ծրագրերի մի մասն արդեն իրագործվել է, մյուս մասը իրագործման փուլում է գտնվում: Վարդանյանի խոսքով` ներկայումս հիմնադրամը զբաղվում է խոշոր քաղաքներում ջրամատակարարման խնդրի լուծմամբ, որից հետո ձեռնամուխ կլինի գյուղական համայնքներում ծրագրի իրականացմանը:
Արա Վարդանյանը հաղորդել է, որ անհրաժեշտ է շարունակել Հայաստանի և Արցախի գյուղական բնակավայրերի ջրամատակարարման ապահովման ծրագրերը, և չի բացառվում, որ 2011 թվականին ևս հիմնադրամի ծրագրերը կիրականացվեն «Ջուրը կյանք է» կարգախոսով:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրենը հաղորդել է նաև, որ «Հայաստանն» իր գործունեության 19 տարվա ընթացքում Հայաստանում և Արցախում $225 մլն չափով ենթակառուցվածքների վերականգնման ծրագրեր է իրականացրել:

31 Май 2011 - 12:11 AMT
В 2010 году всеармянский фонд «Айастан» потратил $15 миллионов на программу развития сельских общин Армении и Арцаха. Об этом сообщил журналистам исполнительный директор фонда ”Айастан” Ара Варданян. Как сообщил Варданян, часть этих программ уже осуществлена, другая часть находится на этапе реализации. По его словам, в настоящее время фонд занимается решением проблемы водоснабжения в крупных городах, после чего приступит к реализации программы в сельских общинах.
Ара Варданян сообщил, что необходимо продолжить программы по обеспечению водоснабжения сельских поселений Армении и Арцаха, и не исключено, что и в 2011 году программы фонда будут реализованы под девизом «Вода – это жизнь».
Исполнительный директор фонда также сообщил, что «Айастан» за 19 лет своей деятельности уже осуществил программы восстановления инфраструктур в Армении и Арцахе на сумму в $225 миллионов.