31 Մայիս 2011 - 13:55 AMT
«Արևելյան գործընկերություն» նախաձեռնության երկրների Եվրանեսթ Խորհրդարանական Վեհաժողովում հայկական պատվիրակությունն ակտիվորեն կհամագործակցի և խորհրդատվություններ կվարի Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության հետ: Այդ մասին ՀՀ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը հայտնել է Եվրանեսթում հայկական պատվիրակության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը:
Ինչպես նշել է Հովհաննիսյանը, Եվրանեսթում հայկական պատվիրակության առջև մարտահրավերներ են ծառացած ոչ միայն տարածաշրջանային խնդիրների տեսակետից, այլև ժողովրդավարության, մարդու և քաղաքացիական հասարակության իրավունքների ոլորտում: Հենց այդ պատճառով համագործակցությունը քաղաքացիական սեկտորի հետ արդյունավետ կլինի Հայաստանի եվրաինտեգրման գործընթացում:
«Եվրաինտեգրման մասին հայտարարությունների ժամանակը սպառվել է: Պետք է կոնկրետ գործողությունների անցնել, որպեսզի հասարակությունը գործնականում զգա առաջընթացը»,- ասել է պատվիրակության ղեկավարը:
Եվրանեսթը «Արևելյան գործընկերություն» նախաձեռնության երկրների` Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի և Բելառուսի խորհրդարանական վեհաժողովն է:

31 May 2011 - 13:55 AMT
Head of the Armenian delegation to Euronest, chairman of the ARF Dashnaktsutyun parliamentary group Vahan Hovhannisyan said the delegation will actively cooperate with the Armenian civil society.
The Armenian delegation to Euronest faces challenges related not only to regional problems, but also democracy, human rights and civil sector, Hovhannisyan told a meeting with representatives of Armenia’s civil society. Thus, the cooperation with the civil sector will be efficient in the process of Armenia’s integration into Europe, he said.
“The time for statements about integration into Europe has ended; we need to take certain actions, so that the public sees progress,” concluded Hovhannisyan.
Euronest is a parliamentary assembly of Eastern Partnership member states, including Armenia, Azerbaijan, Georgia, Moldova, Ukraine and Belarus.