1 June 2011 - 12:26 AMT
Հունիսի 1-ին, Կապի տարածաշրջանային համագործակցության Կապի վարչակազմերի ղեկավարների 44-րդ նիստի շրջանակում, որն անց է կացվում Երեւանում, մարվեցին եւ շրջանառության մեջ դրվեցին «Հայփոստի» թողարկած նամականիշ եւ գեղաթերթիկ` նվիրված Կապի տարածաշրջանային համագործակցության (ԿՏՀ) ստեղծման 20-ամյակին:
Միաժամանակ մարվեցին եւ շրջանառության մեջ դրվեցին Հայաստան – Ռուսաստան եւ Հայաստան – Բելառուս համատեղ թողարկման 2-ական նամականիշ:
Մարումների պաշտոնական արարողությունն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության Կապի եւ տրանսպորտի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, ԿՏՀ Կապի վարչակազմերի ղեկավարների խորհրդի նախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության կապի եւ զանգվածային հաղորդակցության նախարար Իգոր Շչոգոլեվը եւ Բելառուսի Հանրապետության Կապի եւ տեղեկատվայնացման նախարար Նիկոլայ Պանտելեյը:
ԿՏՀ-ի 20-ամյակին նվիրված նամականիշին պատկերված է ԿՏՀ-ի սիմվոլիկան: Անվանագինը 200 դրամ է և տպագրվել է Կանադայի Lowe Martin Group տպարանում 40.000 հատ տպաքանակով
Հայաստան – Ռուսաստան համատեղ թողարկման նամականիշերին պատկերված են Հովհաննես Թումանյանն ու Վալերի Բրյուսովը, որոնցից յուրաքանյուրի անվանագները` համապատասխանաբան 120 եւ 230 դրամ: Դրանք տպագրվել են 27.000 տպաքանակով յուրաքանչյուրը Կանադայի Lowe Martin Group տպարանում
Հայաստան – Բելառուս համատեղ թողարկման նամականիշերին պատկերված են` ՀՀ Ազգային պատկերասրահի շենքն ու Երեւանի զինանշանը, Մինսկի Քաղաքի Դարպասները եւ Մինսկի զինանշանը:
Անվանագները` 200-ական դրամ, tպաքանակը` 21.000 յուրաքանչյուրից: Այս Նամականիշերը ևս տպագրվել են Lowe Martin Group-ում:

1 Июнь 2011 - 12:26 AMT
В Ереване в рамках 44-го заседания Совета глав администраций связи Регионального сотрудничества связи (АС РСС) состоялась церемония гашения марок и конвертов ЗАО «Айпост», выпущенных в честь 20-летия со дня образования РСС.
На марках, приуроченных к 20-летию РСС, изображена символика этой структуры, выпущено 40 тыс. шт. с номиналом в 200 драмов.
Как сообщает пресс-служба компании, были погашены по 2 почтовые марки совместного выпуска Армении – России и Армении – Беларусь.
На марках совместного выпуска Армения-Россия изображены известные писатели Ованес Туманян и Валерий Брюсов, номинальная стоимость марок 120 и 230 драмов соответственно, объем эмиссии 27 тыс. шт.
На марках совместного выпуска Армения-Беларусь изображена Нацгалерея Армении и герб Ервеана, ворота г. Минск и герб города, номинальная стоимость марок 200 драмов, объем эмиссии 21 тыс. шт. Все марки изданы канадским печатным домом Lowe Martin Group.
В процессе погашения марок приняли участие министр транспорта и связи Армении Манук Варданян, министр связи и массовых коммуникаций России Игорь Щеголев и министр связи и информированности Белоруссии Николай Пантелей.
В РСС входят 12 государств – Армения, Азербайджан, Беларусь, Грузия, Казахстан, Киргизия, Молдова, Россия, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Украина.