1 Հունիս 2011 - 12:30 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 1-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամին:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ՀԲ-ին` ինչպես համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետևանքների հաղթահարման գործում ցուցաբերած աջակցության, այնպես էլ մեր երկրի տնտեսության տարբեր ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին բանկի շարունակական և արդյունավետ օժանդակության համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող ՀԲ-ի ծրագրերի ընթացքին, ինչպես նաև համագործակցության առաջիկա ծրագրերին:

1 Июнь 2011 - 12:30 AMT
Президент Армении поблагодарил представителя ВБ за содействие по преодолению последствий мирового кризиса
Президент Армении Серж Саргсян принял регионального директора Всемирного банка Асада Алама. Глава государства поблагодарил ВБ за оказанное содействие Армении по преодолению последствий мирового финансово-экономического кризиса, а также за последовательность по содействию в реализации реформ в разных отраслях экономики.
В ходе встречи стороны коснулись текущего хода программ, реализуемых ВБ в Армении, и сотрудничества на перспективу.