4 Հունիս 2011 - 09:10 AMT
Լեհաստանի նախագահ Բրոնիսլավ Կոմորովսկու տարածաշրջանային այցը Հարավային Կովկաս, ամենայն հավանականությամբ, կայանալու է հուլիսի 28-29-ը: Այդ մասին հունիսի 4-ին հաղորդել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկին:
«Այցի նպատակը կլինի այն ողջ դրականի ամրագրումը, որը եղել է մեր երկրների միջև և հարաբերությունների դինամիկայի զարգացումը: Հուլիսի 1-ից Լեհաստանն ընդունում է ԵՄ խորհրդում նախագահությունը,և նախագահի այցը ևս մեկ անգամ ընդգծում է այս տարածաշրջանի կարևորությունն արևելյան գործընկերության քաղաքականության մեջ»,- ասել է Ռաչինսկին:
«Նման այցելությունները կրում են խորհրդանշական և քաղաքական իմաստ: Նախագահի ժամանումն ինքնին արդեն նշանակալի փաստ է: Հուսով ենք, որ նրա այցն արդյունավետ կլինի»,- ասել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանը:

4 June 2011 - 09:10 AMT
The visit of Polish President Bronislaw Komorowski to South Caucasus is expected on July 28-29, according to Polish ambassador in Armenia.
“The presidential visit aims at strengthening positive dynamics in Armenia-Poland relations,” Zdzislaw Raczynski stated on June 4, noting that the visit will stress the importance of the South Caucasus region in Eastern Partnership policy.
As he noted, Poland supports positive developments in the region and is ready to extend assistance both as a separate state and an EU chairing country (starting July 1).
In conclusion, the ambassador characterized the oncoming visit as symbolic, expressing hope for its productiveness.