4 Հունիս 2011 - 09:10 AMT
Լեհաստանի նախագահ Բրոնիսլավ Կոմորովսկու տարածաշրջանային այցը Հարավային Կովկաս, ամենայն հավանականությամբ, կայանալու է հուլիսի 28-29-ը: Այդ մասին հունիսի 4-ին հաղորդել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկին:
«Այցի նպատակը կլինի այն ողջ դրականի ամրագրումը, որը եղել է մեր երկրների միջև և հարաբերությունների դինամիկայի զարգացումը: Հուլիսի 1-ից Լեհաստանն ընդունում է ԵՄ խորհրդում նախագահությունը,և նախագահի այցը ևս մեկ անգամ ընդգծում է այս տարածաշրջանի կարևորությունն արևելյան գործընկերության քաղաքականության մեջ»,- ասել է Ռաչինսկին:
«Նման այցելությունները կրում են խորհրդանշական և քաղաքական իմաստ: Նախագահի ժամանումն ինքնին արդեն նշանակալի փաստ է: Հուսով ենք, որ նրա այցն արդյունավետ կլինի»,- ասել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանը:

4 Июнь 2011 - 09:10 AMT
Региональный визит президента Польши Бронислава Коморовского на Южный Кавказ по всей вероятности состоится 28-29 июля. Oб этом 4 июня сообщил посол Польши в Армении Здислав Рачинский.
“Целью визита будет цель укрепление всего того положительного, что было между нашими странами и развитие динамики отношений. С 1 июля Польша принимает председательство в совете Европейского союза и визит президента в регион Южного Кавказа еще раз подчеркнет значимость это региона- Армении, Азербайджана и Грузии, в политики восточного партнерства и всеевропейских политических отношений”,- сказал Рачинский.
По его словам, таким образом, Польша поощряет те положительные события которые происходят в этих странах и готова способствовать им и как отдельное государство, и как страна, председательствующая в совете Европейского союза.
“Такие визиты носят еще и символический и политический смысл. Приезд президента уже само по себе значимый факт. Надеемся, что его визит будет хорошим и продуктивным”,- отметил посол Польши в Армении.