Հունիսի 8-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Բրյուսել կմեկնի` մասնակցելու ՆԱՏՕ-ի գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդակցությանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամլո քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը: Նրա խոսքով, խորհրդակցությանը մասնակցելուց հետո Սեյրան Օհանյանը հունիսի 9-ին կվերադառնա Երևան:
Միջոցառմանը կմասնակցի նաև Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևը:
Հունիսի 8-9 Բրյուսելում ՆԱՏՕ-ի կենտրոնական գրասենյակում կկայանա ՆԱՏՕ-ի 28 անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդակցությունը, որի կարևոր թեման կդառնա Լիբիայում առանց Քադդաֆիի վերականգնողական շրջանի քննարկումը:

7 Июнь 2011 - 15:32 AMT
8 июня министр обороны Армении Сейран Оганян вылетит в Брюссель для участия в совещании министров обороны стран-партнеров, вносящих вклад в операции НАТО и İSAF. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Давид Карапетян. По его словам, после участия в совещании 9 июня Сейран Оганян вернется в Ереван.
В мероприятии также примет участие министр обороны Азербайджана Сафар Абиев.
8-9 июня в штаб-квартире НАТО в Брюсселе пройдет совещание министров обороны 28 стран-членов НАТО, важной темой которого станет обсуждение восстановительного периода в Ливии без Каддафи.