Կրթության որակը բարձրացնելու նպատակով Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանում անցկացվելու են մի շարք բարեփոխումներ: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Ժոել լյա Մորվեյքը: Նրա խոսքերով, դրա հետ կապված համալսարանը մտադիր է փոփոխություններ կատարել քննությունների հանձնման կարգում: Քննաթերթիկն ընտրվելու է վիճակահանության միջոցով: «Դրա համար համալսարանի դասախոսներին առաջարկվել է կազմել քննաթերթիկներ»,- նշել է նա: Բացի դրանից, քննությունների ընթացքում գրավոր պատասխանները ձայնագրվելու են: Մորվեյքը հաղորդել է, որ մշակվել է աշխատանքի ընդունվելու նոր համակարգ:
Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանի ռեկտորը նշել է, որ ընթացիկ տարում 40 ուսանողներ պրակտիկա են անցել Ֆրանսիայում և Բելգիայում: «Վերջերս անցկացված հարցման արդյունքում պարզվել է, որ շրջանավարտների 75 տոկոսն աշխատում է մասնագիտությամբ»,- ասել է նա:

С целью повышения качества образования Французский университет Армении намерен провести ряд реформ. Об этом в ходе пресс-конференции в Ереване заявила ректор французского университета Армении Жоэль ля Морвейк. По ее словам, в связи с этим университет намерен внести изменения в порядок сдачи экзаменов. В этом контексте она сообщила, что экзаменационный лист будет выбран посредством жеребьевки. «Для этого преподавателям университета было предложено составить экзаменационные листы», – отметила она. Кроме этого, устные ответы в ходе экзаменов будут записываться для того, чтобы обеспечить равенство между студентами. Морвейк также сообщила, что разработана новая система приема на работу.
Ректор Французского университета Армении отметила, что в текущем году 40 студентов университета прошли практику во Франции и Бельгии. “А в результате недавно проведенного опроса выяснилось, что 75% выпускников университета работают по специальности”, – сказала она.