«Նաիրիտ» գործարանի աշխատողները բողոքի ակցիա են անցկացնելու Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի նստավայրի մոտ` պահանջելով վճարել աշխատավարձի պարտքերը, PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են մայիսի 10-ի առավոտյան:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել է Հայաստանի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, այսօր գործարանը պարտք է 4 ամսվա աշխատավարձ, այնումենայնիվ գործադրվել են բոլոր ջանքերը պարտքը կրճատելու համար, կան կուտակված պարտավորություններ 120-130 մլն դոլարի չափով հիմնականում Միջպետական բանկի նկատմամբ, մի շարք բանկերի, աշխատողների, էներգակիրների դիմաց ներքին պարտավորությունները կազմում են 20-25 մլն դոլար:

Сотрудники завода «Наирит» проведут акцию протеста перед резиденцией президента Армении Сержа Саргсяна с требованием выплаты задолжностей по зарплате, сообщили PanARMENIAN.Net утром 10 мая.
Как ранее сообщал министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян, на сегодняшний день на заводе есть 4-месячная задолженность, тем не менее предпринимались все усилия, чтобы ее сократить, есть накопленные обязательства за последние годы в размере 120-130 млн. долларов, в основном перед Межгосбанком, 20-25 млн. долларов – внутренние обязательства перед рядом банков, по ЗП работников, энергоносителями.