10 Հունիս 2011 - 09:03 AMT
«Նաիրիտ» ՓԲԸ-ի աշխատողները, որոնք այսօր առավոտյան հավաքվել են ՀՀ նախագահի նստավայրի մոտ, հանդիպել են նախագահին առընթեր վերահսկիչ ծառայության ղեկավար Հովհաննես Հովսեփյանի հետ և նրան փոխանցել իրենց բողոքները: Մասնավորապես, աշխատողները պահանջել են երեք ամսվա աշխատավարձը և տեղեկություններ գործարանի հետագա ճակատագրի մասին: Ինչպես լրագրողներին հաղորդել է «Նաիրիտ» արհմիության նախագահ Հրաչ Թադևոսյանը , Հովսեփյանը հավաստիացրել է, որ նրանց ողջ աշխատավարձը վճարվելու է առաջիկա 15 օրվա ընթացքում: Սակայն գործարանի աշխատողները համաձայն չեն այդ որոշման հետ, որոնք վերջին անգամ աշխատավարձ ստացել են այս տարվա ապրիլին: Հովսեփյանը նշել է, որ սկսվելու է գործարանի վերաշահագործման գործընթաց:
Իրենց հերթին գործարանի աշխատողները հայտարարել են, որ եթե 15 օրվա ընթացքում նրանք աշխատավարձ չստանան, ապա կրկին բողոքի ակցիա կանցկացնեն նախագահի նստավայրի մոտ
«Նաիրիտ» ՓԲԸ-ի մի քանի տասնյակ աշխատողներ հավաքվել են Հայաստանի նախագահի նստավայրի մոտ գործարանի հետագա ճակատագրի մասին տեղեկություն ստանալու համար: Բացի դրանից, «Նաիրիտի» աշխատողները պահանջում են վճարել երեք ամսվա աշխատավարձ: Ինչպես լրագրողներին հաղորդել է «Նաիրիտ» գործարանի արհմիության նախագահ Հրաչ Թադևոսյանը, նրանց անհանգստացնում է գործարանի հետագա աշխատանքի շուրջ անորոշությունը: «Մենք չգիտենք, թե վերսկսելու է գործարանն աշխատանքը, և երբ մենք կստանանք մեր աշխատավարձերը:Մենք իհարկե տեղյակ ենք, որ «Նաիրիտի» հարցը գտնվում է Հայաստանի ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում, բայց մարդիկ ցանկանում են հերթական անգամ կոնկրետ տեղեկատվություն ստանալ սկզբնաղբյուրից»,- ասել է Թադևոսյանը: Նա հաղորդել է, որ «Նաիրիտի» աշխատողները վերջին անգամ աշխավարձ են ստացել ապրիլին, երբ նրանց վճարվել է փետրվարի աշխատավարձը: «Նաիրիտի» աշխատողներն արդեն պատվիրակներ են ուղարկել նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ հանդիպելու համար:

10 Июнь 2011 - 09:03 AMT
Работники ЗАО "Наирит", собравшиеся перед зданием резиденции президента РА сегодня утром, встретились с главой Контрольной службы при президенте Армении Ованнесом Овсепяном и представили ему свои жалобы. В частности работники потребовали выплаты трехмесячной зарплаты и определения дальнейшей судьбы завода. Как сообщил председатель профсоюза "Наирит" Грач Тадевосян журналистам, Овсепян заверил их, что вся их зарплата будет выплачена в течение ближайших 15 дней. Однако это решение не устраивает работников завода, которые в последний раз получили зарплату в апреле этого года. Овсепян также сказал, что начнется процесс переэксплуатации завода.
В свою очередь работники завода заявили, что если в течение 15 дней они не получат зарплату, вновь проведут акцию перед президентской резиденцией.
Несколько десятков работников ЗАО «Наирит» сегодня утром собрались перед резиденцией президента Армении, чтобы получить разъяснения относительно дальнейшей судьбы Ереванского завода. Помимо этого, работники «Наирита» требуют выплаты трехмесячной зарплаты. Как журналистам сообщил председатель профсоюза «Наирит» Грач Тадевосян, их волнует неопределенность вокруг дальнейшей работы завода. «Мы не знаем, возобновит ли завод свою работу, и когда мы получим наши зарплаты. Мы конечно осведомлены, что вопрос «Наирита» находится в центре внимания руководства Армении, но люди желают в очередной раз получить конкретную информацию с первых рук», – сказал Тадевосян. Он сообщил, что в последний раз они получали зарплату в апреле, когда им была выплачена февральская зарплата.