10 Հունիս 2011 - 12:10 AMT
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Գեորգի Պետրոսյանը գտնում է, որ Կազանում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների եռակողմ հանդիպմանը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցային գործընթացում լուրջ առաջընթաց չի լինի: Այդ մասին ԼՂՀ ԱԳ նախարարը լրագրողներին է հայտնել Երևանում:
Այն հարցին, թե Հայաստանի որ նախագահի օրոք է Ղարաբաղի շուրջ բանակցային գործընթացը Հայաստանի համար ավելի բարենպաստ հունով ընթացել, Գեորգի Պետրոսյանը պատասխանել է, որ չի ցանկանում գնահատել նախագահների կառավարումը: «Հիմնախնդրի կարգավորումը դինամիկ գործընթաց է: Իրադրությունն ուրիշ էր անցյալում, այլ է հիմա և բոլորովին ուրիշ է լինելու ապագայում»:
Սպասվում է, որ հունիսի 25-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները կհանդիպեն Կազանում, որպեսզի քննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորումը:

Nagorno Karabakh Foreign Minister Georgy Petrosyan is skeptical over the possibility of a breakthrough on Karabakh issue during the oncoming meeting between Armenian, Azerbaijani and Russian presidents.
At a news conference in Yerevan, Mr. Petrosyan refrained from assessing any Armenian President’s efforts to resolve the Karabakh issue. “Conflict settlement is a dynamic, ever-altering process, which depends on many factors,” he noted.
A meeting between Armenian, Azerbaijani and Russian presidents to focus on Karabakh conflict settlement was scheduled for June 25 in Kazan, Russia.