Հունիսի 15-ին Երևանում կնշվի ՀՀ պետական խորհրդանշանների օրը: Տոնի կապակցությամբ մայրաքաղաքում կանցկացվեն միջոցառումներ: Տոնակատարության առանցքային մասը տոնական քայլերթն է, որը կմեկնարկի ժամը 20:00-ին Հանրապետության հրապարակից։
Տոնական քայլերթի բազմաթիվ մասնակիցները կանցնեն Նալբանդյան և Սայաթ-Նովայի փողոցներով, Ֆրանսիայի հրապարակով, Մաշտոցի պողոտայով, Ամիրյան փողոցով և նորից կվերադառնան Հանրապետության հրապարակ։«ՀՀ դրոշի մասին» և «ՀՀ զինանշանի մասին» օրենքներն ընդունվել են 2006թ. հունիսի 15-ին, իսկ ՀՀ Պետական դրոշի օրը Հայաստանում առաջին անգամ նշվեց 2010 թվականի հունիսի 15-ին։
ՀՀ պետական խորհրդանշանների օրվան նվիրված միջոցառումներն անցկացվում են «Մենք» ազգային արժեքների պահպանման հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի աջակցությամբ։

15 июня в Ереване отметят день государственных символов Армении. Как сообщает пресс-служба молодежного фонда Армении, в связи с праздником в столице Армении пройдет ряд мероприятий, в их числе праздничное шествие, которое начнется в 20:00 с площади Республики. Участники мероприятия пройдут по улицам Налбандяна и Саят-Нова, Французской площади, проспекту им. Маштоца, улице Амирян и опять вернутся на площадь Республики. Впервые день государственных символов Армении был отмечен в стране 15 июня 2010 года.
Инициатором мероприятия является фонд сохранения государственных ценностей “Мы” при поддержке молодежного фонда Армении.