Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը Հյուսիսային պողոտայում միավորել է երիտասարդների Երևանից և Հայաստանի մարզերից, որպեսզի առաջին անգամ անցկացնի Balloon Fiesta.
Ինչպես նշեց Երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Կարեն Ավագյանը, այս միջոցառումը ընդունված է աշխարհում, իսկ Հայաստանում անցկացվում է առաջին անգամ և նապատակ ունի միավորել երիտասարդներին մեկ ծրագրի շուրջ:
Փուչիկների վրա երիտասաևդները գրում են իրենց երազանքները և բաց թողնում օդ` հույս ունենալով, որ դրանք կկատարվեն: Միջոցառումը ուղեկցվում է ժամանակակից համերգով, կանցկացվեն նաև տարբեր բնույթի մրցույթներ, որոնց հաղթողները կպարգևատրվեն:

11 Июнь 2011 - 11:12 AMT
Молодежный фонд Армении объединил молодежь Еревана и областей для того, чтобы впервые провести Balloon Fiesta.
Как отметил член совета попечителей фонда Карен Авагян, подобные мероприятия проводятся во всем мире, а в Армении оно организовано впервые. Целью мероприятия является объединить молодежь вокруг единой программы.
Участники пишут на воздушных шарах свои пожелания и отпускают их в небо, надеясь на исполнение желаний. Мероприятие сопровождается концертом. Запланированы различные конкурсы, победители которых будут награждены призами.