13 Հունիս 2011 - 12:10 AMT
Յուրմալայում կայանալիք «Նոր ալիք 2011» մրցույթում Հայաստանը ներկայացնելու է երգիչ Էրիկը: Էրիկը PanARMENIAN.Net- ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց, որ երրորդ օրը կատարելու է նոր երգ, որի հեղինակն է Մարտին Միրզոյանը: Երգի անվանումը դեռ որոշված չէ: Էրիկի խոսքերով, երգում շեշտադրությունը դրված է հիթային լինելու վրա, սակայն հատվածաբար նա կցուցադրի իր ձայնային տվյալները ժյուրիի համար: Երգիչը նաև հայտնեց, որ մրցույթի մյուս մասնակիցների թվում կան բավական լավ կատարողներ, սակայն կոնկրետ չի կարող նշել ֆավորիտին, քանի որ, ըստ նրա, մրցույթը շատ անկանխատեսելի է: Երգիչը Յուրմալա կմեկնի հուլիսի 16-ին:
Մրցույթի կազմակերպման գաղափարի հեղինակները կոմպոզիտորներ Իգոր Կրուտոյն ու Ռայմոնդ Պաուլսն են: Այն անցկացվում է սկսած 2002 թվականից, որտեղ առաջին հաղթող է ճանաչվել ռուսական «Սմեշ» խումբը: Մրցույթի հիմնական նպատակը նոր անուններ բացահայտելն է: Տարբեր տարիներին Հայաստանը ներկայացրել են երգիչներ Էմմին, Ռազմիկ Ամյանը, Մհերը և այլոք: 2010թ-ին մրցույթի հաղթող դարձավ Հայաստանը ներկայացնող Սոնա Շահգելդյանը: Այս տարի մրցույթի եզրափակչում ելույթ կունենան 16 մասնակիցներ 14 երկրներից: Մրցույթին առաջին անգամ կմասնակցի Տոգոն:

13 Июнь 2011 - 12:10 AMT
В предстоящем конкурсе “Новая волна 2011” в Юрмале Армению представит Эрик. В беседе с журналистом PanARMENIAN.Net Эрик сообщил, что в третий день конкурса он исполнит новую песню, написанную Мартыном Мирзояном. Название песни пока нерешено. По словам Эрика, они стремились, чтобы песня была хитовой, однако он постарается удивить жюри и вокальными данными. Певец добавил, что в числе других участников конкурса есть довольно хорошие исполнители, однако Эрик затруднился конкретно назвать фаворитов, поскольку конкурс, по его мнению, очень непредсказуем. Певец отправится в Юрмалу 16-го июня.
Идея организации конкурса принадлежит композиторам Игорю Крутому и Раймонду Паулсу. Он проводится с 2002 года, первым победителем конкурса была группа “Смэш”. Основной целью конкурса является открытие новых имен. В разные годы на конкурсе Армению представляли такие певцы, как Размик Амян, Эмми, Мгер и др. В 2010 году победителем конкурса стала представлявшая Армению Сона Шахгельдян. В этом году в финале “Новой волны 2011” выступят 16 участников из 14 стран. Впервые в конкурсе примет участие исполнитель из Того.