Այս տարի հայ զբոսաշրջիկների համար հանգիստն Անթալիայում և Բաթումիում թանկացել է: Ինչպես Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի Հյուրանոցների ասոցիացիայի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը, տուրիստական փաթեթների սակագները հանգստյան այդ վայրերի համար բավական բարձրացել են, և հայերին ավելի ձեռնտու կլինի հանգստանալ Հայաստանում: «Օրինակ, Թուրքիայում կամ Բաթումիում չորս անձի համար յոթից տաս օրվա հանգիստը կարժենա $3000-4000, իսկ Հայաստանում` մինչև $1200»,- ասել է Հակոբյանը:
Հակոբ Հակոբյանը հաղորդել է նաև, որ երևանյան հյուրանոցներն ամանորյա սեզոնին կգործեն 50% զեղչով: Նրա խոսքով, Հայաստանի Հյուրանոցների ասոցիացիայի և Երևանի քաղաքապետարանի միջև պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որի համաձայն դեկտեմբեր-հունվար ամիսներին Ասոցիացիայի մեջ մտնող ութ երևանյան հյուրանոցներ կգործեն 50% զեղչով:

Во время туристического сезона загруженность армянских гостиниц составляет от 50 до 80%. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил глава Ассоциации гостиниц Армении Акоп Акопян. При этом он заметил, что уровень загруженности гостиниц в центре Еревана выше, чем в областях Армении. “Очевидно, что через некоторое время мы будем нуждаться в строительстве новых гостиниц”, – сказал Акопян.
Глава Ассоциации гостиниц также сообщил, что в Батуми и Анталье тарифы на туристические пакеты заметно повысились, и что армянам в Армении отдыхать будет более выгодно. “К примеру, в то время как отдых от семи до десяти дней в Турции или Батуми для четырех человек составляет от $3000-4000, в Армении это будет стоить до $1200”, – сказал Акопян.
Акоп Акопян также сообщил, что ереванские гостиницы в новогодний сезон будут действовать с 50% скидкой. По его словам, между Ассоциацией гостиниц Армении и мэрией Еревана достигнута договоренность, согласно которой в декабре-январе месяцах восемь ереванских гостиниц, входящих в Ассоциацию, будут действовать по 50% скидке.