ՀՀ ԱԺ ապագա ընտրություններին կմասնակցի նաև «Նժդեհյան ցեղակրոններ» կուսակցությունը, որի կողմնակիցները համարում են իրենց հին հայկական հավատի նվիրյալներ ու Գարեգին Նժդեհի գաղափարախոսության հետնորդներ: Ինչպես հայտարարել է կուսակցության քաղխորհրդի նախագահ Գևորգ Հովսեփյանը, նրանց կուսակցության նպատակն է ազգային գաղափարների զարգացումը Հայաստանում: «Ողջ հայությունը պետք է լինի ցեղակրոնության կրողը, ոչ թե միայն առանձին մի կուսակցություն»,-հայտարարել է Հովսեփյանը: Նա նաև հավելել է, որ Հայաստանում ազգային գաղափարախոսության ճգնաժամ է: «Այժմ ազգային գաղափարախոսությամբ մտավորականությունը խաղից դուրս է»,-հայտարարել է կուսակցության անդամ Գևորգ Հովսեփյանը:
Ինչ վերաբերում է մասնակցությանը ընտրություններին առանձին կամ այլ քաղաքական ուժերի հետ դաշինքում, ապա Հովսեփյանն ասել է, որ այդ հարցը կորոշվի կուսակցության համագումարում, որը կանցնի այս տարեվերջին: Ըստ նրա, կուսակցությունը ստեղծցվել է 1989թ., գրանցվել է 1991թ.: Դա ՀՀ-ում գրանցված 9-րդ կուսակցությունն էր, որը 2003թ. վերագրանցման ժամանակ 2300 անդամ ուներ:

15 Июнь 2011 - 08:48 AMT
В будущих выборах НС РА будет участвовать партия “Этноверы Нжде”, сторонники которой считают себя приверженцами армянской старой веры и последователями идеологии Гарегина Нжде. Как заявил представитель политсовета партии Геворк Овсепян, целью их партии является развитие в Армении национальных идей. “Все армянство должно нести идеи этноверы, а не только какая-то отдельная партия”,- заявил Овсепян. Он также добавил, что в Армении кризис национальной идеологии. “И сейчас интеллигенция с национальной идеологией вне игры”,- сказал член партии.
Что касается участия в выборах в отдельности или в союзе с другими политическими силами, Овсепян сообщил, этот вопрос будет определен на съезде партии, который пройдет в конце этого года.
По его словам партия была создана 1989 году, зарегистрирована в 1991 году. Это была была 9 зарегистрированной партией в РА и во время перерегистрации в 2003 году насчитывало 2300 членов.