Հունիսի 17-ին ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի դահլիճում (կենտրոնական մասնաշենք, 6-ր հարկ) տեղի կունենա «Կարոտ» ներկայացման պրեմիերան: Բեմադրությունը ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի տնօրեն Կարինե Դավթյանինն է, նկարչական ձևավորումը` Աննա Հարությունյանի: Բեմադրության ընթացքում կհնչեն պերուացի երգչուհի Իմա Սումակի կատարումները: Դերերում հանդես կգան Գրիգոր Էլիզբարյանը հոր դերում և Լուսինե Սաթամյանը՝ թիթեռի դերում: Ներկայացման տևողությունը 1 ժամ է:
«Կարոտ» ներկայացումը, որը բեմադրվել է վրաց գրող Նոդար Դումբաձեի համանուն պատմվածքի հիման վրա, ԵՊՀ «Համալսարանական» թատրոն-ստուդիայի 6-րդ բեմադրությունն է: Ներկայացման հիմնական գաղափարը և թեման, որոնք այսօր էլ արդիական են, հոգևոր և նյութական աշխարհների միջև եղած տարբերության մասին են՝ թե ինչպես է մարդուն հաջողվում նյութականն ու երկրայինը բարձրացնել, մոտեցնել տիեզերականին ու վերերկրայինին և արդյունքում հասնել հոգու ներդաշնակության:

17-го июня в зале культурного центра ЕГУ (центральный корпус, 6-ой этаж) состоится премьера спектакля “Тоска”. Автор постановки – директор культурного центра ЕГУ Карине Давтян, художник-оформитель – Анна Арутюнян. В спектакле прозвучат песни перуанской певицы Имы Сумак. Роли будут исполнять Григор Элизбарян – в роли отца, и Лусине Сатамян – в роли бабочки. Продолжительность спектакля – 1 час.
Спектакль “Тоска”, поставленный по одноименному рассказу грузинского писателя Нодара Думбадзе, является 6-ой постановкой “университетского” театра-студии. Основная идея и тема спектакля современны и в наши дни, они заключаются в различии духовного и материального миров, в том, как человеку удается возвыситься над материальным началом и достичь душевной гармонии.