ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հունիսի 17-ին տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նիստ` հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ: Քննարկվել են 2011թվականի առաջին կիսամյակում կատարված աշխատանքները և առաջիկա ծրագրերը:
ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի անդամները փաստել են, որ գերիներին իրենց հայրենիք վերադարձնելու գործընթացը դանդաղ է ընթանում, քանի որ ադրբեջանական կողմը չի դրսևորում նույնքան պատրաստակամություն և վճռականություն:
Հանձնաժողովի անդամները նշել են, որ անհրաժեշտ է միջազգային կառույցների ուշադրությունը հրավիրել ադրբեջանական իշխանությունների կողմից Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի գրասենյակի աշխատանքները սահմանափակելու իրողության վրա և բարձրացնել գերիներին ու անհայտ կորածներին հայրենիք վերադարձնելու աշխատանքների արդյունավետությունը:

17 June 2011 - 13:03 AMT
In June 17, Armenian Defence Ministry hosted the cession of the committee on POWs, hostages as missing persons. The session was led by the head of the committee, Armenian Foreign Minister Seyran Ohanyan.
The session focused on activities implemented in 2011 as well as future programs. As the session participants noted, the return of Armenian captives is progressing slowly, for, as opposed to Armenian side, Azerbaijan does not show willingness and resoluteness in the issue.
Those present stressed the importance of calling the attention of international institutions to Azeri attempts at restricting the activities of the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Baku, also taking efforts to increase the effectiveness of ICRC activities for return of hostages, Armenian Defence Ministry press service reported.