Հունիսի 21-ին Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի բակում տեղի կունենա բացօթյա համերգ և մշակութային ներկայացում: Համերգը իրականացվելու է ֆրանսիական ավանդական «Երաժշտական փառատոնի» շրջանակներում:
Միջոցառմանը կենդանի կատարումներով հանդես կգան ինչպես արհեստավարժ երաժիշտներ, այնպես էլ համալասարանի երաժշտական խմբի կատարողներ` ֆոլկ-ջազ, ֆրանսիական շանսոն և այլ ոճերում: Ելույթ կունենան նաև ուսանողական թատերական խմբեր:
Միջոցառմանը հրավիրված են նաև Երևանում հավատարմագրված Եվրամիության դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարները:
«Երաժշտական փառատոնը» սկիզբ է առել 1982 թ-ին Ֆրանսիայում: Ամեն տարի, աշխարհի տարբեր քաղաքների փողոցներում անց են կացվում երաժշտական միջոցառումներ: Այդ օրը յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է վերցնել որևէ երաժշտական գործիք և ելույթ ունենալ փողոցի ցանկացած հատվածում: Հայաստանը փառատոնը նշում է 2007 թ-ից:

21-го июня во дворе Французского университета Армении состоятся концерт и представление под открытым небом. Концерт будет реализован в рамках французского традиционного “Музыкального фестиваля”. На мероприятии выступят как профессиональные музыканты, так и исполнители музыкальной группы университета – в стиле фолк-джаза, французского шансона и др. Также выступят студенческие театральные труппы.
На мероприятие приглашены представители дипломатических представительств Евросоюза в Армении.
“Музыкальный фестиваль” впервые был проведен в 1982 году во Франции. Каждый год на улицах разных городов мира проводятся музыкальные мероприятия. В этот день любой желающий может выступить, сыграв на каком-нибудь музыкальном инструменте. В Армении фестиваль песни отмечается с 2007 года.