18 Հունիս 2011 - 06:34 AMT
Հունիսի 20-22-ը Նիդերլանդների Ազգային անվտանգության և Ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի և «Հոլանդական միջազգային բնակարանային երաշխիքներ» հիմնադրամի հրավերով ԱԱԽ քարտուղար, Ազգային սոցիալական բնակարանային ասոցիացիայի (ԱՍԲԱ) խորհրդի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Նիդերլանդների Թագավորություն:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում են հանդիպումներ Անվտանգության և արդարադատության պետքարտուղարի, Նիդերլանդների Թագավորության ազգային անվտանգության խորհրդականի, ինչպես նաև Հաագայի Ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավարության հետ: Կողմերը կքննարկեն ազգային անվտանգության ոլորտում հայ-հոլանդական համագործակցության խորացմանն ուղղված հարցերի լայն շրջանակ:
Այնուհետև հանդիպումներ են տեղի ունենալու սոցիալական բնակարանային կազմակերպությունների հետ, այդ թվում «ՎՍՎ» երաշխիքային հիմնադրամի, «Հոլանդական միջազգային բնակարանային երաշխիքներ» հիմնադրամի և «Վոոնբրոն» սոցիալական բնակարանային կազմակերպության ղեկավարության հետ: Այս հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն սոցիալական բնակարանային ոլորտում հայ-հոլանդական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև կստորագրվեն մի շարք համաձայնագրեր ԱՍԲԱ հիմնադրամի և հոլանդական գործընկերների միջև Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ, հայտնում է ԱԱԽ մամլո ծառայությունը:

Секретарь Совета национальной безопасности Армении, председатель Совета Национальной социальной квартирной ассоциации (НСКА) Артур Багдасарян и возглавляемая им делегация 20-22 июня отбудет в Нидерланды.
В рамках визита предусматриваются встречи Багдасаряна с госсекретарем безопасности и юстиции, советником по вопросам национальной безопасности Нидерландов, а также с руководством Гаагского Центра стратегических исследований. Стороны обсудят вопросы углубления сотрудничества между Арменией и Нидерландами в сфере безопасности.
Предусмотрены также встречи Артура Багдасаряна с представителями социальных квартирных организаций, в том числе с руководством фонда ВАВ, фонда “Голландские социальные квартирные гарантии”, организации “Воонборн”. В ходе этих встреч будут обсуждены вопросы сотрудничества в социальной квартирной области, а также будут подписаны рад договоров между НСКА и голландскими организациями о Реализации инвестиционных программ в Армении, сообщает пресс-служба СНБ РА.