Ադրբեջանի հայ փախստականները դեմ են Կովկասի մահմեդականների առաջնորդ Ալլահշուքյուր Փաշազադեի այցին Հայաստան: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Ադրբեջանի հայերի ասամբլեայի ղեկավար Գրիգորի Այվազյանը:
«Մեզ համար անընդունելի է Փաշազադեի այցը Երևան, քանի որ նա Բաքվի հայոց ջարդերի կազմակերպիչներից և սադրիչներից մեկն է եղել»,- հայտնել է Այվազյանը:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդel էր PanARMENIAN.Net-ը, Ռուս ուղղափառ եկեղեցին պատրաստում է Կովկասի մահմեդականների ղեկավար շեյխ-ուլ-իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեի այցը Հայաստան: Այդ մասին հայտնել է ՌՈՒԵ Եկեղեցու և հանրության փոխհարաբերությունների բաժնի կրոնների աշխարհագրության կենտրոնի տնօրեն Ռոման Սիլանտյևը: «Այժմ մենք ԱՊՀ միջկրոնական խորհրդի նախագահության նիստն ենք նախապատրաստում, որը կկայանա նոյեմբերի 28-ին Երևանում: Դա շեյխի պատմական այցը կլինի Հայաստան, ինչպես ժամանակին Բաքու էր մեկնել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն»,- նշել է նա:

20 June 2011 - 10:13 AMT
The Assembly of Azerbaijani Armenians strongly oppose to the visit of Caucasus Muslims board head Sheikh-ul-Islam Allahshukur Pashazade to Armenia.
“This visit is inadmissible, as Pashazade was one of the instigators of Armenian pogroms in Baku,” Assembly chairman Grigory Aivazyan said.
As PanARMENIAN.Net reported earlier, Russian Orthodox Church is taking preparations to arrange the visit of Allahshukur Pashazade, Sheikh ul-Islam and Grand Mufti of the Caucasus to Armenia. According to the director of the Center for Geography of Religions, Roman Silantyev, the visit is planned in the framework of Yerevan-hosted CIS interreligious council panel due November 28.