21 Հունիս 2011 - 16:02 AMT
Հունիսի 21-ին` երևանյան ժամանակով մոտ 18:30-ին, Երևանում` Ծիծեռնակաբերդի բլուրում, որտեղ գտնվում է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշահամալիրը, հրդեհ է բռնկվել: Դեպքի վայր է ժամանել մեկ մարտական հաշվարկ, որը ստիպված է եղել երկրորդ հաշվարկը կանչել:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, հրշեջները կրակը մարել են 20:13-ին: Գնդապետ Թաթուլյանի խոսքով, հրդեհը բռնկվել է Ծիծեռնակաբերդի 5 տարբեր կետերում, և 6 հա խոտ է այրվել: «Այսօր Երևանում 20 նման դեպք է արձանագրվել: Կարծում եմ` դա հատուկ է արվում, քանի որ այս սեզոնին խոտն ինքն իրեն չի կարող այրվել»,- ասել է Թաթուլյանը:

21 июня около 18:30 по ереванскому времени в восточной части холма Цицернакаберд в Ереване, где расположен мемориальный комплекс, посвященный памяти жертв Геноцида армян 1915 года, возник пожар. На место события прибыла пожарная машина, которая была вынуждена вызвать вторую бригаду пожарников.
Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили из Министерства чрезвычайных ситуаций, пожарники потушили огонь в 20:13. По словам полковника Татуляна, пожар возник в 5 разных местах Цицернакаберда, и пострадало 6 га травы. “Сегодня в Ереване произошло 20 подобных случаев. Думаю, это делается нарочно, поскольку в этом сезоне трава не может загореться сама”, – сказал Татулян.