27 Հունիս 2011 - 10:13 AMT
Ըստ ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանի, ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսը կարող է 15-20 մանդատ ստանալ նոր գումարման խորհրդարանում 2012 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում: Հանրապետական պատգամավորը նշել է, որ մինչ խորհրդարանական ընտրությունները 7-8 ամիս է մնացել՝ հորդորելով քաղաքական ուժերին պատրաստվել հերթական ընտրություններին, ոչ թե պահանջել արտահերթ ընտրություններ:
Ինչ վերաբերում է իշխանությունների և ընդդիմության միջև երկխոսությանը, ՀՀԿ անդամը հայտարարել է, որ երկրի ղեկավարությունն ընդառաջում է ընդդիմության պահանջներին, ինչն ողջունելի է: Նա կրկին նշել է, որ աննպատակահարմար է պատվիրակություններ ձևավորել իշխանություններ-ընդդիմություն երկխոսության համար:

По мнению депутата от правящей Республиканской партии Армении Рафика Петросяна, оппозиционный Армянский национальный конгресс имеет шансы занять 15-20 мандатов в новом парламенте после парламентских выборов 2012 года. Депутат от РПА отметил, что до парламентских выборов в Армении осталось 7-8 месяцев, призвав политические силы готовиться к очередным выборам, а не требовать внеочередных.
Что касается диалога между властями и оппозицией, депутат РПА заявил, что сегодня руководство страны идет навстречу требованиям оппозиции, что надо приветствовать. Он вновь заметил, что вести диалог власти-оппозиция посредством делегаций нецелесообразно.