Երևանի պետական բժշկական համալսարանում բացվել է Պլաստիկ վերականգնողական և էսթետիկ վիրաբույժների հայկական ասոցիացիայի (AAPRAS) երրորդ միջազգային համաժողովը «Անցանկալի ելքերը և բարդությունները պլաստիկ վիրաբուժության մեջ» թեմայով: Համաժողովն անցկացվում է Պլաստիկ վիրաբույժների միջազգային համադաշնության (IPRAS) և Եվրոպայի պլաստիկ վիրաբույժների համադաշնության (ESPRAS), ինչպես նաև էսթետիկ վիրաբույժների միջազգային ասոցիացիայի հովանու ներքո:
Միջոցառման նպատակն է այլ երկրների պլաստիկ վիրաբույժների հետ գործնական կապերի հաստատման, փորձի փոխանակման միջոցով բարելավել Հայաստանում պլաստիկ վիրաբուժության որակի և բուժման արդյունքը:
Համաժողովին մասնակցում է 150 պլաստիկ վիրաբույժ աշխարհի 20 երկրից: Միջոցառման շրջանակներում կներկայացվի 60 զեկույց:

В Ереванском государственном медицинском университете открылся Третий международный форум Армянской ассоциации пластической и эстетических хирургов (AAPRAS) «Нежелательные последствия и осложнения в пластической хирургии». Форум проводится под эгидой Международной федерации пластических хирургов (IPRAS) и Европейской федерации пластических хирургов (ESPRAS), а также Международной ассоциации эстетических хирургов.
Цель мероприятия – улучшить качество пластической хирургии в Армении посредством установления рабочих связей, а также обмена опытом с пластическими хирургами из разных стран мира.
В форуме принимают участие 150 пластических хирургов из 20 стран мира. В рамках мероприятия будет представлено 60 докладов.