28 Հունիս 2011 - 11:07 AMT
Չնայած պլաստիկ վիրաբուժությունը Հայաստանում գոյություն ունի ընդամենը 25 տարի, հայ պլաստիկ վիրաբույժները ոչնչով չեն զիջում արտասահմանցի գործընկերներին: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Պլաստիկ վերականգնողական և էսթետիկ վիրաբույժների հայկական ասոցիացիայի (AAPRAS) նախագահ Արմեն Հովհաննիսյանը:
Սակայն նա նկատել է, որ չնայած հայաստանյան պլաստիկ վիրաբույժների մասնագիտական պատրաստվածությանը, նրանք դեռ սովորելու շատ բան ունեն իրենց արտասահմանյան գործընկերներից: Ասոցիացիայի նախագահի խոսքով, պլաստիկ վիրաբուժության ոլորտի զարգացումը շատ կարևոր է Հայաստանի համար: «Մենք պետք է ինտեգրվենք այդ ոլորտի գործընթացներին»,- նշել է նա:
Պլաստիկ վիրաբույժների միջազգային ֆեդերացիայի (IPRAS) նախագահ Մարիտա Էյզենման-Քլեյնը իր հերթին նշել է, որ Հայաստանը պլաստիկ վիրաբուժության զարգացման տեսակետից կարող է օրինակ ծառայել տարածաշրջանի մյուս երկրների համար:

28 Июнь 2011 - 11:07 AMT
Несмотря на то, что понятие пластическая хирургия существует в Армении всего лишь 25 лет, армянские пластические хирурги ничем не уступают своим зарубежным коллегам. Об этом заявил на пресс-конференции в Ереване председатель Армянской ассоциации пластической и эстетических хирургов (AAPRAS) Армен Ованнисян.
Однако он заметил, что несмотря на профессионализм армянских пластических хирургов, им есть еще чему поучиться у своих зарубежных коллег. По словам главы ассоциации, развитие сферы пластической хирургии очень важно для Армении. «Мы должны интегрироваться во все процессы в этой области», – отметил он.
В свою очередь, председатель Международной федерации пластических хирургов (IPRAS) Марита Эйзенман-Клейн отметила, что Армения должна служить примером для других стран региона с точки зрения развитости пластической хирургии.