Հունիսի 11-19-ին «Հովեր» երգչախումբը մասնակցել է Իտալիայի «Լա ֆաբրիկա դել Կանտո» 20-րդ հոբելյանական փառատոնին: Փառատոնին մասնակցել են տարբեր մայրցամաքների ներկայացուցիչներ, իսկ «Հովերը» ներկայացրել է Հարավային Եվրոպան:
Երգչախումբը հանդես է եկել Կոմիտասի և արտասահմանյան կոմպոզիտորների ստեղծագործություններով, սակայն ամենամեծ հաջողությունը ունեցել են Կոմիտասի երգերը: Բացի դրանից փառատոնի օրերին «Հովերի» խտասկավառակները գնորդների ամենամեծ պահանջարկն են վայելել: Միլանի «Տեատրո դալ Վերմե» համերգասրահում կայացած համերգին ներկա է գտնվել աշխարհահռչակ մոդելավորող Ռոբերտո Կավալլին: Փառատոնը անցկացվել է իտալական վեց քաղաքներում: «Հովեր» կամերային երգչախումբը ստեղծվել է 1992-ին: Երգչախմբի գլխավոր տնօրենն ու հիմնադիրը Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դոցենտ Սոնա Հովհաննիսյանն է: «Հովերը» մասնակցել է բազմաթիվ միջազգային մրցույթների և մեծ ճանաչում ունի ողջ աշխարհում հոգևոր երաժշտությունը գնահատողների շրջանում:

30 Июнь 2011 - 09:26 AMT
11-19 июня хор “Овер” участвовал в 20-ом юбилейном фестивале “Ла Фабрика дель Канто”. В фестивале участвовали представители с разных континентов, а “Овер” представлял Южную Европу. Хор выступил с произведениями Комитаса, а также с произведениями зарубежных композиторов. Кроме того, в дни фестиваля альбомы “Овер” пользовались большим спросом. На концерте, прошедшем в зале “Teatro Dal Verme” Милана, присутствовал всемирно известный модельер Роберто Кавалли. Фестиваль проходил в шести городах Италии.
Хор “Овер” основан в 1992 году. Главным руководителем и основателем хора является доцент Ереванской государственной консерватории имени Комитаса Сона Оганнисян. “Овер” участвовал в многочисленных международных конкурсах и приобрел мировую известность среди ценителей духовной музыки.