1 Հուլիս 2011 - 04:34 AMT
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբն ավարտեց իր 2010-2011թթ. համերգաշարը: Այս ժամանակահատվածում նվագախումբը ունեցավ լեփ –լեցուն հանդիսատեսով համերգներ, ուր իրենց անփոխարինելի տեղն ունեցան երիտասարդությունն ու տարբեր ուսումնական հաստատությունների ուսանողները: Նվագախումբը սերտորեն համագործակցում է նաև «ՍՈՍ» մանկական բարեգործական հիմնադրամի Կոտայքի մասնաճյուղի հետ` երեխաներին հրավիրելով իրենց բոլոր համերգներին: Ինչպես տեղեկացնում է նվագախմբի մամլո ծառայությունը, այս ամենի նպատակն է կրթել և զարգացնել հայ երիտասարդության երաժշտական ճաշակը, նպաստել երաժշտասեր հասարակության ընդլայնմանը:
Համերգաշարի ընթացքում նվագախմբի հետ հանդես եկան աշխարհահռչակ ջութակահար և դիրիժոր Մաքսիմ Վենգերովը, ակորդեոնահար Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարկին, թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը, ջութակահար Ֆեն Նինը և այլոք: Սեպտեմբեր ամսից նվագախումբը կվերսկսի իր համերգաշարը, ինչպես նաև հյուրախաղերով հանդես կգա Օդեսայում կայանալիք «Օդեսան դիմավորում է ընկերներին» փառատոնում, Գերմանիայի Կարլզրուե քաղաքում, Բեռլինի «Konzerthaus» և Բրյուսելի «Palais Des Beaux-Arts»աշխարհահռչակ դահլիճներում: Բոլոր համերգները նվիրվելու են Հայաստանի անկախության 20-ամյակին:

1 Июль 2011 - 04:34 AMT
Молодежный оркестр Армении завершил свой концертный цикл “весна-осень 2010-2011 гг”. В этот период времени оркестр собирал полные залы аудитории, в основном состоящей из молодежи и студентов различных вузов. Оркестр находился в тесном сотрудничестве с филиалом Детского благотворительного фонда “СОС” в Котайке, на все их концерты были приглашены дети. Как сообщает пресс-служба оркестра, все это делается с целью развития музыкального вкуса у молодежи Армении.
В ходе серии концертов с оркестром выступали всемирно известный скрипач и дирижер Максим Венгеров, аккордеонист Марио Стефано Пиетродарки, виолончелист Нарек Ахназарян, скрипач Фен Нин и другие. С сентября группа возобновит цикл концертов и выступит на фестивале “Одесса встречает друзей”, который должен состояться в Одессе, а также отправится на гастроли в город Карлсруэ Германии, берлинский “Konzerthaus” и “Palais Des Beaux-Arts” в Брюсселе. Все концерты будут посвящены 20-летию независимости Армении.