1 Հուլիս 2011 - 08:06 AMT
Տիգրան Կարապետյանի «Ազգային ճակատը» պատրաստվում է իշխանափոխության և ակնկալում է ժողովրդի աջակցությունը
«Ազգային ճակատը» պատրաստվում է Հայաստանում իշխանափոխության: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ազգային ճակատի» առաջնորդ, «Ժողովրդական կուսակցության» ղեկավար Տիգրան Կարապետյանը:Նրա խոսքերով, ի տարբերություն գործող իշխանությունների և Հայ ազգային կոնգրեսի, նրանք իրական փոփոխություններ են ցանկանում և դրա համար նրանց պետք է ժողովրդի աջակցությունը: «Մենք ցանկանում ենք արթնացնել ժողովրդին, որովհետև միայն ժողովուրդը կարող է փոփոխություններ իրականացնել»,- հայտարարել է նա: Միաժամանակ, Կարապետյանը նշել է, որ ի տարբերություն այլ քաղաքական ուժերի, նրանք չեն ընկնում հանրահավաքների բազմաքանակության ետևից և չեն ցանկանում դրա վրա փող ծախսել: «Դա հակասում է մեր սկզբունքներին»,- ասել է նա:
Տիգրան Կարապետյանը նաև նշել է, որ «Ազգային ճակատը» սոցիալական նպատակներ ունի, և նրանց ծրագրերի մեջ չի մտնում քաղաքական կուսակցությունների միավորման ձևաչափը: Նա նաև հաղորդել է, որ հունիսի 29-ին տեղի ունեցած «Ազգային ճակատի» ժողովին ներկա են եղել հասարակական 15 կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

“Национальный фронт” готовится к смене власти в Армении. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил лидер фронта, глава “Народной партии” Тигран Карапетян. По его словам, в отличие от действующих властей и Армянского национального конгресса, они хотят реальных изменений в стране и для этого им нужна поддержка народа. “Мы хотим разбудить народ, потому что только народ может совершить перемены”,- заявил он. При этом Карапетян заметил, что в отличие от других политических сил, они не гонятся за многочисленностью своих собраний и не хотят тратить на это деньги. “Это противоречит нашим принципам”,- сказал он.
Тигран Карапетян также отметил, что у Национального фронта социальные цели и что в рамки их программы не входит формат объединения политических партий. Он также сообщил, что на прошедшем 29 июня собрании “Национального фронта” присутствовали представители 15 общественных организаций.