1 Հուլիս 2011 - 13:18 AMT
Հայաստանի Զինված ուժերում ինքնասպանություն է կատարվել: Ինչպես հաղորդել են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հունիսի 28-ին` 18:30-ին, ժամկետային զինծառայող Տիգրան Համբարձումյանը բացակայել է զորամասից: Այս կապակցությամբ ձեռնարկվել են նյութերի պատրաստման, ինչպես նաև զինծառայողի որոնման աշխատանքներ:
Հունիսի 29-ին` ժամը 13:15-ին, զորամասին հարող անտառում գտնվել է զինծառայողի մարմինը: Պատահարի վայրում հայտնաբերվել է ածելի, իսկ զննման արդյունքում զինվորի արմնկափոսում հարթ եզրերով վերքեր են հայտնաբերվել:
Համբարձումյանի մահվան փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի առաջին մասով (հասցնել ինքնասպանության):
Չնայած ինքնասպանության կատարման վկայություններին, Համբարձումյանի ծնողները պնդում են, որ միջադեպից մեկ օր առաջ իրենք խոսել են որդու հետ, և նա բավական լավ տրամադրություն ուներ: Նա խնդրել էր, որպեսզի ծնողները լիցքավորեն բջջային հեռախոսի հաշիվը, սակայն երբ նրանք մեկ ժամ անց զանգել են զինծառայողին, հեռախոսահամարն արդեն անհասանելի էր: Ավելի ուշ ծնողներին հաղորդել են, որ իրենց որդու մարմինը գտնվել է զորամասի մերձակայքում:

1 Июль 2011 - 13:18 AMT
В Вооруженных силах Армении совершено самоубийство. Как сообщили в Министерстве обороны РА, 28 июня в 18:30 военнослужащий срочной службы Тигран Амбарцумян ушел из воинской части. В связи с этим был организован поиск военнослужащего.
29 июня в 13:15 в лесу рядом с воинской частью было найдено тело военнослужащего. На месте происшествия была обнаружена бритва, а в результате обследования в локтевой впадине солдата были обнаружены порезы с ровными краями.
По факту гибели Амбарцумяна возбуждено уголовное дело по части первой статьи 110 уголовного кодекса РА (доведение до самоубийства).
Несмотря на свидетельства совершения самоубийства, родители Амбарцумяна утверждают, что за день до инцидента они разговаривали с ним, и у него было довольно хорошее настроение. Солдат попросил, чтобы родители пополнили счет мобильного телефона, однако, когда они позвонили ему через час, номер был недоступен. Позже родителям сообщили, что тело их сына найдено неподалеку от воинской части.