4 Հուլիս 2011 - 09:34 AMT
Աշխարհահռչակ System of a Down ռոք խումբը հրաժարվել է համերգով հանդես գալ Երևանում սեպտեմբերի 21-ին ՀՀ անկախության հռչակման 20-ամյակի շրջանակներում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնի է դարձել հավաստի աղբյուրներից:Սակայն լուրեր են տարածվում, որ խմբի անդամները ցանկանում են սեպտեմբերի 21-ի փոխարեն Հայաստանում ելույթ ունենալ ապրիլի 24-ին` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, քանի որ նրանց համար ավելի խորհրդանշական է և կարևոր հայրենիքում ելույթ ունենալ հենց այդ օրը:
Ավելի վաղ հունիսի 20-ին Youtube-ում հայտնվել է տեսահոլովակ, որտեղ SOAD բաս-կիթառահար Շավո Օդաջյանը երկրպագուներին ասել է, որ խումբն ուրախ է համերգով Մոսկվա այցելելու համար և շուտով այն լինելու է նաև Հայաստանում:
Խմբի կազմի մեջ մտնում են Սերժ Թանգյանը (մենակատար), Դարոն Մալաքյանը (կիթառահար), Շավո Օդաջյանը (բաս կիթառահար) և Ջոն Դալմայանը (հարվածային գործիքներ):

4 Июль 2011 - 09:34 AMT
Всемирно известная рок группа System of a Down отказалась выступить с концертом в Ереване в рамках празднования 20-летия провозглашения независимости Республики Армения 21 сентября. Об этом PanARMENIAN.Net стало известно из достоверных источников.
Однако, ходят слухи, что участники группы выразили желание вместо 21 сентября, выступить с концертом в Армении в день памяти жертв Геноцида армян 24 апреля, так как для них более символично и важнее выступить на Родине именно в этот день.
Ранее в Youtube появилось видео от 20 июня, где басист SOAD Шаво Одаджян в Москве в беседе с поклонником сказал, что группа очень рада посетить Москву с концертом, и что в скором времени она будет и в Армении.
В состав группы входят: Серж Танкян (вокалист), Дарон Малакян (гитарист ), Шаво Одаджян (басист) и Джон Далмаян (ударник).