12 Հուլիս 2011 - 09:42 AMT
Հայ հանրությունը առավելապես վստահում է էլեկտրոնային ԶԼՄ-ներին. դա են ցույց տվել հարցման արդյունքները: Ըստ Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնի (CRRC) անցկացրած հարցման արդյունքների, հարցման ենթարկվածների 54 տոկոսը գտնում է, որ էլեկտրոնային ԶԼՄ-ները առավել հուսալի են ու օբյեկտիվ, քան ավանդականները:
Ներկայացնելով հարցման արդյունքները՝ CRRC-ի հայկական կենտրոնի տնօրեն Հեղինե Մանասյանը նշել է, որ այսօրվա դրությամբ էլեկտրոնային ԶԼՄ-ները լուրջ մրցակիցներ են ավանդական ԶԼՄ-ների համար: Ըստ նրա, հարցման ենթարկվածների մեծամասնությունը գտնում է, որ սոցիալական ցանցերն առավել անկախ են տեղեկատվության տրամադրման առումով և հիմնականում չեն վերահսկվում կառավարության ու գործարար ոլորտի կողմից:
Ըստ հարցման արդյունքների, հարցվածները օրական միջինը 4 ժամ հեռուստացույց են դիտում և 3 ժամ օգտվում են ինտերնետից: Ինտերնետից օգտվողների հարցման մասնակիցների 65 տոկոսը այցելում է սոցիալական ցանցեր, իսկ 36 տոկոսը հետևում է նորություններին:

12 July 2011 - 09:42 AMT
Согласно опросу, армянское общество больше доверяет электронным СМИ. Как показал опрос, проведенный Кавказским центром исследовательских ресурсов (CRRC), 54% опрошенных считают, что электронные СМИ более надежны и объективны, чем традиционные.
Представляя результаты опроса, директор армянского центра CRRC Эгине Манасян отметила, что на сегодняшний день электронные СМИ являются серьезным конкурентом для традиционных СМИ. По ее словам, большинство респондентов считает, что социальные сети более независимы в плане предоставления информации и в основном не контролируются правительством и бизнес сферой, чем СМИ.
Согласно результатам опроса, респонденты в среднем в день смотрят телевизор около 4 часа и пользуются интернетом около трех часов. 65% опрошенных интернет-пользователей посещают социальные сети, а 36% следят за новостями.