13 Հուլիս 2011 - 12:00 AMT
Հուլիսի 14-ին Բրյուսելում կկայանա նաև արդարադատության, ազատության և անվտանգության հարցերով Հայաստան-ԵՄ համագործակցության ենթակոմիտեի երկրորդ նիստը, որի օրակարգում են ընդգրկված սահմանների կառավարմանը, մուտքի վիզաների դյուրացմանը, միգրացիոն խնդիրներին, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարին և իրավապահ գործունեությանն առնչվող հարցեր:
Հուլիսի 15-ին ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Հայաստան-ԵՄ ասոցացման համաձայնագրի բանակցությունների վեցերորդ լիագումար նիստին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

13 Июль 2011 - 12:00 AMT
Замглавы МИД РА отбывает в Брюссель для участия в заседании в рамках переговоров об Ассоциации Армения-ЕС
14 июля заместитель министра иностранных дел Армении Карине Казинян отбудет в Брюссель. Как сообщает пресс-служба МИД РА, в Брюсселе Казинян примет участие во встрече, посвященной пересмотру политики Европейского соседства. Кроме этого 14 июля в Брюсселе состоится второе заседание подкомитета сотрудничества Армения-ЕС, в повестку дня которого входят такие вопросы, как управление границами, упрощение визового режима, международные вопросы, а также вопросы борьбы с организованной преступностью.
15 июля Казинян примет участие в шестом пленарном заседании переговоров об Ассоциативном соглашении Армения-ЕС.