13 Հուլիս 2011 - 14:35 AMT
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բերնար Ֆասյեն (Ֆրանսիա), Իգոր Պոպովը (ՌԴ) և Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ) հուլիսի 18-ին ժամանելու են Երևան: Այդ մասին հաղորդել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը: Այցի ընթացքում Ղարաբաղի հարցով միջնորդները հանդիպելու են Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, միջնորդները Բաքու են ժամանելու հուլիսի 14-ին: Նախատեսվում էր նաև, որ համանախագահները կայցելեն Ղարաբաղ, սակայն ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը կարճաժամկետ արձակուրդում է, և այս անգամ միջնորդները չեն այցելի Ստեփանակերտ:

OSCE Minsk Group co-chairs Bernard Fassier of France, Robert Bradtke of the United States, and Igor Popov of Russia will arrive in Yerevan on July 18, according to Press Secretary of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs Tigran Balayan.
During the visit the mediators for Karabakh will meet with President of Armenia Serzh Sargsyan and Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian.
According to Azeri-Press Agency, the mediators will arrive in Baku on July 14. It was planned that co-chairs will visit Karabakh as well, but they dropped the plans due to NKR President Bako Sahakyan being on short-term leave.