13 Հուլիս 2011 - 14:35 AMT
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բերնար Ֆասյեն (Ֆրանսիա), Իգոր Պոպովը (ՌԴ) և Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ) հուլիսի 18-ին ժամանելու են Երևան: Այդ մասին հաղորդել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը: Այցի ընթացքում Ղարաբաղի հարցով միջնորդները հանդիպելու են Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, միջնորդները Բաքու են ժամանելու հուլիսի 14-ին: Նախատեսվում էր նաև, որ համանախագահները կայցելեն Ղարաբաղ, սակայն ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը կարճաժամկետ արձակուրդում է, և այս անգամ միջնորդները չեն այցելի Ստեփանակերտ:

13 Июль 2011 - 14:35 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Бернар Фасье (Франция), Игорь Попов (РФ) и Роберт Брадтке (США) прибудут в Ереван 18 июля. Об этом сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян. В ходе визита посредники по Карабаху встретятся с президентом Армении Сержем Саргсяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
Как сообщило АПА, в Баку посредники прибудут 14 июля. Планировался также визит сопредседателей в Карабах, однако президент НКР Бако Саакян находится в краткосрочном отпуске и в этот раз посредники не поедут в Степанакерт.