15 Հուլիս 2011 - 15:44 AMT
Երևանի քաղաքապետի հրավերով 2011-ի հուլիսի 15-20-ը պաշտոնական այցով Երևանում է գտնվում Լիոնի քաղաքապետ, սենատոր Ժերար Կոլլոմբի գլխավորած պատվիրակությունը։ Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են կառավարման, տրանսպորտային, մշակույթի, կրթական և քաղաքաշինական ոլորտները ներկայացնող պաշտոնյաներ, գործարարներ, ԶԼՄ ներկայացուցիչներ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ս.Սարգսյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հ. Աբրահամյանի, Երևանի քաղաքապետ Կ.Կարապետյանի, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Է.Նալբանդյանի հետ: Երևանի քաղաքապետարանում պատվիրակության հետ կքննարկվեն երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կստորագրվի գործընկերության համաձայնագիր։ Պատվիրակությունը կմասնակցի նաև Երևանում Լիոնի այգու բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախատեսվում են նաև այցելություններ Հայոց Ցեղասպանության հուշահամալիր, ՀՀ-ում Ֆրանսիական համալսարան, ֆրանս-հայկական վարժարան, ինչպես նաև հանդիպումներ գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ, հաղորդում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

15 July 2011 - 15:44 AMT
По приглашению мэрии Еревана 15-20 июля с официальным визитом в Армении будет находиться делегация под руководством мэра Лиона (Франция), сенатора Жерара Коллоди. В состав делегации входят чиновники и бизнесмены транспорта, управления, культуры, образования и градостроительства.
Во время визита предусматриваются встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, со спикером национального собрания Овиком Абрамяном, мэром Еревана Кареном Карапетяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
В мэрии Еревана будут обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества и будет подписан договор о партнерстве. Делегация также будет присутствовать на церемонии открытия Лионского парка в Ереване.