16 Հուլիս 2011 - 07:10 AMT
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը այսօր Քաղաքական կոալիցիայի անունից հայտարարել է, որ կոալիցիոն կուսակցությունների կողմից ձեւավորված աշխատանքային խումբը` Դավիթ Հարությունյանի /ՀՀԿ/, Գագիկ Մինասյանի /ՀՀԿ/, Նաիրա Զոհրաբյանի /ԲՀԿ/, Վարդան Բոստանջյանի /ԲՀԿ/, Մհեր Շահգելդյանի / «Օրինաց երկիր»/ եւ Խաչիկ Հարությունյանի / «Օրինաց երկիր»/ մասնակցությամբ, պատրաստ է սկսելու քննարկումների շարքը ՀԱԿ համապատասխան հանձնախմբի հետ: Ինչպես նշվում է PanARMENIAN.Net-ի կողմից ստացված հայտարարության մեջ, աշխատանքային խմբի անդամները հրավիրում են Հայ ազգային կոնգրեսը ներկայացնող իրենց գործընկերներին հուլիսի 18-ին ժամը 16.00-ին Հանրային խորհրդի փոքր նիստերի սրահ / «Էրեբունի» հյուրանոց, 6-րդ հարկ/ առաջին հանդիպման համար:
Հունիսի 2-ին տեղի էր ունեցել Հայ Ազգային Կոնգրեսի Քաղխորհրդի արտահերթ նիստ, որի ժամանակ քննարկվել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի` իշխանությունների հետ երկխոսության պատվիրակության կազմը: Ինչպես հաղորդում են PanARMENIAN.Net ին ՀԱԿ-ից, քաղխորհուրդը հաստատել է պատվիրակության հետևյալ կազմը.

16 Июль 2011 - 07:10 AMT
Армянская коалиция готовая начать переговоры с оппозицией страны. Как говорится в распространенном заявлении спикера парламента Армении Овика Абрамяна, рабочая группа из представителей коалиционных партий в составе: Давид Арутюнян (РПА), Гагик Минасян (РПА), Наира Зограбян (ППА), Вардан Бостанджян (ППА), Мгер Шахгельдян (ОЕ) и Хачик Арутюнян (ОЕ) готова начать ряд обсуждений с соответствующей делегацией Армянского национального конгресса.
Члены коалиционной группы приглашают своих коллег из АНК на первую встречу в малый зал Общественного совета 18 июля в 16.00 (Гостиница Эребуни, 6 этаж)», сообщает пресс-служба НС РА.
2 июня АНК во время внеочередного заседания Политсовета определил состав своей делегации для ведения диалога с властями. В состав делегации вошли координатор АНК Левон Зурабян, представитель Центрального офиса Давид Шахназарян, член экономической комиссии АНК, руководитель структуры АНК в Малатии Ваагн Хачатрян, секретарь Народной партии Армении Феликс Хачатрян и замглавы правления Армянского общенационального движения (АОД) Самвел Абрамян.