18 Հուլիս 2011 - 12:41 AMT
Հուլիսի 19-21-ը Հայաստանում են գտնվելու Հայաստանի հարցով ԵԽԽՎ համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը և Աքսել Ֆիշերը: Ինչպես հաղորդում է Եվրոպայի խորհրդի մամլո ծառայությունը, համանախագահները Երևան են ժամանելու տեղեկատվություն հավաքելու, ինչպես նաև համաներմանը և քաղաքական միջավայրի կարգավորմանը վերաբերվող հարցեր քննարկելու համար: Բացի դրանից, Հայաստանում համազեկուցողները քննարկելու են ընտրական բարեփոխումներին և 2012-ի խորհրդարանական ընտրությունների նախապատրաստմանն առնչվող հարցեր:
Ջոն Պրեսկոտը և Աքսել Ֆիշերը նախատեսում են հանդիպել ՀՀ ԱԺ նախագահի, ընդդիմադիր խմբակցությունների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև ՀՀ նախագահ հետ:

On July 19-21, John Prescott (United Kingdom, SOC) and Axel Fischer (Germany, EPP/CD), PACE co-rapporteurs for the monitoring of Armenia, will make a fact-finding visit to Armenia to discuss the latest developments regarding the amnesty and normalisation of the political environment, as well as election reform and preparations for the 2012 parliamentary elections.
They have requested to meet the Speaker of Armenian Parliament, Armenian President, representatives of the opposition factions and members of the diplomatic community, PACE official website reported.