Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Լիոնի քաղաքապետ, Լիոնի համայնքային միության նախագահ Ժերար Կոլոմբին:
Նախագահը նշել է, որ հայ-ֆրանսիական բարձր մակարդակի հարաբերություններում կարևոր դեր ունի ապակենտրոնացված համագործակցությունը: «Ուրախ եմ, որ համագործակցությունը Լիոնի և Երևանի միջև շարունակվում է և իր նպաստն է բերում երկու երկրների և ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում: Հայ-ֆրանսիական բարեկամությունը դարերի պատմություն ունի, և փոխադարձ համակրանքը հնարավորություն է տվել մեր հայրենակիցներին լիարժեքորեն ինտեգրվելու ֆրանսիական հասարակության մեջ, ամբողջովին դրսևորել իրենց ունակություններն ու հնարավորությունները: Համոզված եմ, որ Երևանի և Լիոնի համագործակցությունը շարունակվելու և զարգանալու է նոր նախաձեռնություններով ու հստակ ծրագրերով»,-ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Հանրապետության ղեկավարը նաև շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետ Ժերար Կոլոմբին, նրա աշխատակազմին և Լիոնի խորհրդի անդամներին` հայերի և Հայկական հարցի նկատմամբ ուշադրության և սատարման համար: «Մեր ժողովուրդը երախտապարտ է բոլոր նրանց, ովքեր հասկանում են իր ցավը, ովքեր ճանաչում և դատապարտում են Հայոց ցեղասպանությունը` պայքարելով ժխտողականության դեմ»,-ընդգծել է նախագահ Սարգսյանը, հաղորդում է Հ նախագահի մամլո ծառայությունը:

19 Июль 2011 - 11:57 AMT
Президент РА уверен, что сотрудничество между Ереваном и Лионом благодаря новым инициативам будет развиваться
19 июля президент Армении Серж Саргсян встретился с мэром Лиона, председателем союза общин Жераром Коломбом. Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в ходе встречи Серж Саргсян отметил, что в рамках армяно-французских отношений очень важную роль играет децентрализованное сотрудничество. “Я рад, что сотрудничество между Ереваном и Лионом продолжается и способствует укреплению дружеских отношений между двумя народами и странами”, – сказал он. При этом президент Армении выразил уверенность, что сотрудничество Еревана и Лиона будет продолжаться и развиваться посредством новых инициатив и конкретных программ.
Серж Саргсян также поблагодарил мэра Лиона и членов Совета Лиона за внимание к армянам и Армянскому вопросу. «Наш народ благодарен всем тем, кто понимает нашу боль и признает Геноцид армян, борясь с политикой отрицания», – подчеркнул Саргсян.