21 Հուլիս 2011 - 09:59 AMT
Օգոստոսի 14-ին Երևանում Թումո կենտրոնի բացման պաշտոնական արարողությանը կհաջորդի աշխարհահռչակ System of a Down խմբի մեներգիչ, ամերիկահայ Սերժ Թանկյանի համերգը։ Սերժ Թանկյանը հանդես կգա Թումո կենտրոնի մոտ՝ բացօթյա անվճար համերգով մինչև 20 000 հանդիսատեսի համար։Այս մասին այսօր լրագրողներին են հայտնել Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման միջոցառումների առիթով հրավիրված ասուլիսում։
Սերժ Թանկյանը կկատարի գործեր Elect The Dead Symphony ալբոմից, նրա հետ բեմում կնվագեն Հայաստանի 40 դասական ոճի երաժիշտներ։ Համերգի դիրիժորն է լինելու Ավստրալիայից հատուկ հրավիրված Համիշ ՄքՔիշը։
«Համերգի մուտքն ազատ կլինի բոլորի համար»,- ասաց «Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանը։ Նրա խոսքով, իրենք շուրջ մեկ տարի է, ինչ աշխատում են Սերժ Թանկյանի համերգի նախագծի վրա։
«Ֆյուջիթիվ Սթուդիոս» ընկերության ներկայացուցիչ Արմեն Կուպելյանն ասաց, որ ԱՄՆ-ում լսելով Թումո կենտրոնի մասին, գաղափար առաջացավ համագործակցել և ստեղծվեց այս նախագիծը: «Չնայած այս պահին Սերժ Թանկյանը շրջագայությունների մեջ է System of a Down խմբի հետ, նա այնուամենայնիվ ժամանակ է գտել Հայաստանում համերգով հանդես գալու համար»,-ասել է նա։
Արմեն Կուպելյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ Սերժ Թանկյանի համերգը ուղիղ հեռարձակում կունենա (Live streaming), սակայն ասաց, որ առայժմ չեն կարող հայտնել հեռուսատեսությամբ կլինի Live streaming, թե օնլայն։
Րաֆֆի Նիզիբլյանն ասաց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, որ շատ շուտով նրանք նոր մանրամասներ կհայտնեն համերգի մասին։
Սերժ Թանկյանը արդեն մենահամերգով հանդես եկել է Երևանում 2010 թվականի ամռանը, իսկ System of a Down խումբը, միավորվելով 2011 թվականին, սկսել է իր համերգային շրջագայությունը Եվրոպայում:

21 Июль 2011 - 09:59 AMT
14-го августа в Ереване после церемонии открытия центра ТУМО состоится концерт солиста всемирно известной рок-группы System of a Down Сержа Танкяна. Серж Танкян выступит рядом с центром ТУМО с бесплатным концертом под открытым небом перед более чем 20 000 зрителей.
Об этом сообщили журналистам на пресс-конференции по поводу открытия Центра креативных технологий ТУМО.
Серж Танкян исполнит песни из альбома Elect The Dead Symphony, на сцене вместе с ним выступят 40 музыкантов из Армении, которые исполнят классическую музыку. Дирижером концерта будет приглашенный из Австралии Гамиш МакКиш.
“Вход на концерт будет бесплатным для всех”, – сказал директор компании “Dreem COMMUNICATIONS” Раффи Низиблян. По его словам, они уже около года работают над проектом концерта Сержа Танкяна.
Представитель Компании “Fujifilm Studios” Армен Купелян сказал, что когда он, будучи в США, узнал о ТУМО, у него сразу зародилась идея о сотрудничестве и создании данного проекта. “Хотя в данный момент Серж Танкян находится на гастролях вместе с группой System of a Down, однако, несмотря ни на что, он решил выступить в Ереване”, – сказал он.
Армен Купелян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил, что концерт будет сопровождаться прямой трансляцией (Live streaming), а Раффи Низиблян отметил, что скоро они известят о подробностях концерта.
Серж Танкян с сольным концертом уже выступал в Ереване летом 2010 года, а группа System of a Down, объединившись после распада, в 2011 году начала свой гастрольный тур по Европе.