21 Հուլիս 2011 - 10:14 AMT
Այսօր Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողության մանրամասներին նվիրված ասուլիսի ժամանակ «Ֆյուջիթիվ Սթուդիոս» ընկերության ներկայացուցիչ Արմեն Կուպելյանը նշեց, որ System of a Down խմբի՝ Երևանում համերգով հանդես գալու լուրերը չեն կարող ճշմարիտ լինել։«Այս պահին Հայաստանում ոչ մի ընկերություն բանակցություններ չի սկսել System of a Down խմբի մենեջմենթի հետ։ Եթե ցանկանում եք, կարող եք հարցնել հենց Սերժ Թանկյանին, նա 3 շաբաթից այստեղ է լինելու մենահամերգով»,-ասաց Արմեն Կուպելյանը։
«Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ բոլոր լուրերն այն մասին, թե System of a Down-ը Երևան է գալու սեպտեմբերի 21-ին, չեն համապատասխանում իրականությանը. «Ես հաստատ ասում եմ, սեպտեմբերին System of a Down-ը համերգ չի տալու Երևանում։ Եթե նման բան լիներ, System of a Down-ի կայքում համերգների ցանկում նշված կլիներ Հայաստանը»։
Ինչպես նշեց Րաֆֆի Նիզիբլյանը, Սերժ Թանկյանի և System of a Down-ի մենեջմենթը տարբեր մարդիկ և տարբեր ընկերություններ են իրականացնում։
Ավելի վաղ հունիսի 20-ին Youtube-ում հայտնվել է տեսահոլովակ, որտեղ SOAD բաս-կիթառահար Շավո Օդաջյանը երկրպագուներին ասել է, որ խումբն ուրախ է համերգով Մոսկվա այցելելու համար և շուտով այն լինելու է նաև Հայաստանում: Ըստ լուրերի, խումբն ամբողջ կազմով առանձին համերգով հանդես կգա Հայաստանում 2012 թվականի ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը:
Սերժ Թանկյանը օգոստոսի 14-ին Երևանում Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողությունից հետո հանդես կգա բացօթյա անվճար մենահամերգով։ Սերժ Թանկյանը մենահամերգով հանդես է եկել Երևանում 2010-ի ամռանը, իսկ System of a Down խումբը, միավորվելով 2011 թվականին, սկսել է իր համերգաշրջանը Եվրոպայում:

21-го июля во время пресс-конференции по поводу церемонии открытия Центра креативных технологий ТУМО представитель компании “Fujifilm Studios” Армен Купелян отметил, что слухи о концерте всемирно известной рок-группы System of a Down в Ереване в сентябре не соответствуют действительности.
“В данный момент ни одна из компаний в Армении не ведет переговоров с менеджерами группы System of a Down. Если хотите, можете спросить непосредственно у Сержа Танкяна, через три недели он будет здесь”, – сказал Армен Купелян.
Директор компании “Dreem COMMUNICATIONS” Раффи Низиблян сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net, что все слухи о том, что 21-го сентября группа System of a Down выступит с концертом в Ереване, не соответствуют действительности: “Я уверяю, что System of a Down в сентябре не приедет в Ереван. Если бы это было правдой, на сайте группы это было бы отмечено”.
Как отметил Раффи Низиблян, менеджеры у Сержа Танкяна и группы System of a Down – разные люди из разных компаний.
Немногим ранее, 20-го июня в Youtube появился видеоролик, в котором бас-гитарист группы SOAD Шаво Одаджян заявил, что группа рада выступить с концертами в Москве, и скоро она также посетит и Армению. По некоторым сведениям, группа собирается выступить в Ереване 24-го апреля 2012 года, в день памяти жертв Геноцида армян.
Серж Танкян с сольным концертом уже выступал в Ереване летом 2010 года, а группа System of a Down, объединившись после распада, в 2011 году начала свой гастрольный тур по Европе.