26 Հուլիս 2011 - 07:08 AMT
Տավուշի և Սյունիքի 30 աշակերտներ ընտրվել են Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի և Բրիտանական խորհրդի կողմից օգոստոսի 8- 13-ը Փամբակում համատեղ կազմակերպվելիք անգլերենի ամառային ճամբարին:
Աշակերտների ընտրությունը կատարվել է շաբաթ, հուլիսի 23-ին Մանկական պատկերասրահում (Գեղագիտության ազգային կենտրոն), որտեղ շուրջ 60 աշակերտներ` Մեծ Բրիտանիայի մասին իրենց պատկերացումները և իմացիությունները ներկայացրեցին անգլերենով:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի ֆինանսավորմամբ «Անգլերեն` հանուն հավասար վաղվա» ծրագրի շրջանակներում Բրիտանական խորհուրդը բարձրացնում է անգլերենի դասավանդման և ուսումնառության մակարդակը Տավուշի և Սյունիքի ուսուցիչների և աշակերտների շրջանում:
«Անգլերենն այսօր կամրջող դեր է խաղում տարբեր տնտեսությունների և մշակույթների համար: Բրիտանական խորհուրդը և Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը` հաշվի առնելով իրենց բրիտանական արմատները, չափազանց կարևորում են սահմանամերձ քաղաքներում և գյուղերում անգլերենի դասավանդման և գիտելիքի մակարդակի բարձրացումը, ինչպես ուսուչինչների, այնպես էլ` աշակերտների շրջանում, – նշեց Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի մարքեթինգի մենեջեր Մարիամ Ադամյանը, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:

30 школьников из Тавушской и Сюникской областей Армении станут участниками летнего лагеря, организованного ЗАО «HSBC Банк Армения» и Британским Советом. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, лагерь будет действовать 8-13 августа в Памбаке.
«На сегодняшний день английский язык играет связующую роль между различными экономиками и культурами. Британский Совет и HSBC Банк Армения, учитывая свои британские корни, придают большое значение повышению уровня знаний и преподавания английского языка, как для учителей, так и учеников в приграничных районах, городах и селах», – отметила менеджер по маркетингу HSBC Банка Армения Мариам Адамян.
Отбор кандидатов на участие в летнем лагере прошел в Национальном центре эстетического воспитания, где порядка 60 школьников соревновались в представлении своих знаний о Великобритании на английском языке.
В рамках программы «Английский ради равноправного завтра», финансируемой «HSBC Банком Армения», Британский Совет повышает уровень преподавания и изучения английского среди учителей и учащихся Тавушской и Сюникской областей республики.