Oգոստոսի 8-ին Երևանի Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում տեղի կունենա Վարդան Պետրոսյանի նոր «Սեռասարսափ» կինոներկայացման պրեմիերան: Ներկայացման մեջ անդրադարձ է լինելու կոալիցիա-ընդդիմություն երկխոսությանը, որի մասին Պետրոսյանը գրել է դեռևս այդ գործընթացի մեկնարկից առաջ: «Սցենարը գրվել է Փարիզում, ներկայացման անվանումն անընդհատ փոխվում էր: Վերջնական անունը որոշվեց դնել «Սեռասարսափ», քանի որ այնպիսի հարցեր են շոշափվում, որոնց մասին չենք խոսում, արհամարհում ենք, չենք հավատում», -հուլիսի 27-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Վարդան Պետրոսյանը: Ներկայացումը ավելի երիտասարդական է և ուղված է դեպի երիտասարդությունը, շոշափում է նրանց խնդիրները:
«Երիտասարդների առաջին խնդիրը դա մեր ինքնախաբեությունն է, որով փորձում ենք առաջ գնալ` սիրո հարցում, կրթական և այլ ոլորտներում: Այն ամենուր է, օրինակ ցանկացած գնով կրթություն ստանալու, օժիտապաշտության մեջ է: Դա իսկապես վտանգում է մեր ապագան»,-հավելեց դերասանը:
«Սեռասարսափը» երիտասարդության բարդույթների մասին է, հատկապես երիտասարդների սիրային հարաբերություններում: Ըստ Պետրոսյանի, նույնիսկ հայ մարմնավաճառները բարդույթներ ունեն:
Նրա կարծիքով, այսօր իշխանություն-ժողովուրդ հարաբերությունը կարծես մարմնավաճառ-հաճախորդ հարաբերությունները լինեն: «Ես երբեք մարդկանց դաստիարակելու խնդիր չեմ ստանձնել: Իմ նպատակն է մարդուն մի քայլ դեպի ազնվություն առաջնորդելը և ազնվանալը»,-ասել է դերասանը:
Ներկայացումը հովանավոր չունի, որովհետև, ըստ Պետրոսյանի, հովանավորները, հավանաբար, խուսափում են իր հետ աշխատել: Նա խոստանում է, որ ներկայացումը լինելու է շատ սուր, բայց և զվարճալի:

27 Июль 2011 - 12:40 AMT
8-го августа в Государственном театре музыкальной комедии имени А. Пароняна состоится премьера киноспектакля Вардана Петросяна “Секс-ужас”. В спектакле будет затронута тема диалога “коалиция-оппозиция”, о которой Петросян написал задолго до начала этого процесса. “Сценарий написан в Париже, название спектакля постоянно менялось. Затем было решено назвать его “Секс-ужас”, поскольку он затрагивает те вопросы, о которых мы обычно умалчиваем, игнорируем их или не верим”, – сказал 27 июля в беседе с журналистами актер Вардан Петросян. Спектакль больше о молодежи, о ее современных проблемах. “Основная проблема молодежи в самообмане, которым мы привыкли руководствоваться и в жизни, и в любви, и в учебе, и вообще. Он повсюду: в желании обязательно получить высшее образование, обладать дипломом, как частью приданого. Это серьезная угроза для нашего будущего”, – добавил актер.
Спектакль “Секс-ужас” о закомплексованности нашей молодежи, особенно в любовных взаимоотношениях. По мнению Петросяна, даже армянские проститутки страдают комплексами.
Актер сравнивает современные взаимоотношения власти и народа с взаимоотношениями “проститутка-клиент”: “Я никогда не пытался воспитывать людей. Моя цель – подтолкнуть их хоть на шаг к честности, хотя бы с самими собой”.
У спектакля нет спонсоров. По словам Петросяна, спонсоры избегают сотрудничества с ним. Он пообещал, что спектакль будет очень острым и одновременно довольно забавным.