29 Հուլիս 2011 - 08:12 AMT
Հայաստանի տարածքային նախարարությանն առընթեր Միգրացիոն պետական ծառայությունը հուլիսի 29-ին Երևանում ներկայացրել է www.smsmta.am նոր կայքը: «Այս կայքի ստեղծման նպատակը միգրացիոն գործընթացների մասին լիարժեք և հավաստի տեղեկատվություն տրամադրելն է»,- հուլիսի 29-ին Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է ծառայության պետ Գագիկ Եգանյանը:
Ներկայացնելով նոր կայքը` նա հաղորդել է, որ այցելուները կարող են ծանոթանալ օրենսդրությանը, ընդ որում, ինչպես տեղի, այնպես էլ միջազգային, որը կանոնակարգում է միգրացիոն գործընթացները: Այստեղ ներկայացվելու են նոր նախագծեր, որոնց քննարկմանը կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները: Գագիկ Եգանյանի խոսքով, կայքում կան բաժիններ, որոնք շոշափում են մուտքի, ժամանակավոր կամ մշտական բնակություն ստանալու թույլտվության, ինչպես նաև երկքաղաքացիության հետ կապված հարցեր:
Պետական միգրացիոն ծառայության պետը նաև հաղորդել է, որ նոր կայքում կարելի է գտնել տվյալներ փախստականների և նրանց տրամադրված բնակարանների քանակի վերաբերյալ:

29 Июль 2011 - 08:12 AMT
Государственная миграционная служба при Министерстве территориального управления Армении 29 июля в Ереване презентовала новый сайт www.smsmta.am. «Целью создания данного сайта является предоставление полноценной и достоверной информации о процессах миграции», – сказал 29 июля на пресс-конференции в Ереване начальник структуры Гагик Еганян.
Представляя новый сайт, он сообщил, что его посетители смогут ознакомиться с законодательством, причем, как местным, так и международным, регулирующим миграционные процессы. Здесь же будут представлены новые проекты, в обсуждении которых могут принимать участие все желающие. По словам Гагика Еганяна, на сайте есть разделы, затрагивающие всевозможные проблемы, связанные с въездом, получением разрешения на временное или постоянное проживание, а также вопросы двойного гражданства, права и льготы беженцев и многое другое.
Начальник Государственной миграционной службы также сообщил, что на новом сайте можно будет найти численность наиболее необеспеченных семей беженцев и предоставленного им жилья.