29 Հուլիս 2011 - 09:29 AMT
Հուլիսի 28-ին Երևանում տեղի ունեցավ «աPRես» մրցանակաբաշխությունը, որի կազմակերպիչն էր «ՓիԱր-ի զարգացման հայկական կենտրոնը»: «Քաղաքական գործչի ամենաանկեղծ լուսանկար» անվանակարգում լավագույնը ճանաչվեց PanARMENIAN Photo–ի գործակալության «անձրևի տակ վազող վարչապետի» բավականին լայն ճանաչում ստացած լուսանկարը: Լուսանկարի հեղինակն է լուսանկարիչ Տիգրան Մեհրաբյանը:
Մրցանակաբաշխության շրջանակներում շուրջ 15 շնորհակալագրեր ու մրցանակներ հանձնվեցին դրական հասարակական կարծիքի ձևավորման գործում ավանդ ունեցող տարբեր անհատների ու կազմակերպությունների: Սահմանված էին հետևյալ անվանակարգերը՝ Քաղաքական գործչի ամենաանկեղծ լուսանկար, Ամենաոգևորիչ PR արշավ, Ազգային արժեքների լավագույն ներկայացում, Ամենագեղեցիկ քաղաքային անակնկալ, Հայկական բրենդի լավագույն պաշտպանություն, Ամենականացի և նուրբ բրենդավորում, Լավագույն սև PR և այլ ոչ պակաս հետաքրքիր անվանակարգեր:
Մրցանակաբաշխությանը ներկայացվել էին 2010-2011թթ. բոլոր այն միջոցառումներն ու ակցիաները, որոնք արժանացել են հատուկ PR հանձնաժողովի ուշադրությանը:

29 Июль 2011 - 09:29 AMT
28-го июня в Ереване состоялась церемония награждения премии “аPRес”, инициатором которой является “Армянский центр развития PR”. В номинации “Самая непосредственная фотография политического деятеля” лучшей была признана работа PanARMENIAN Photo. Это уже получившая достаточную известность фотография “бегущего под дождем премьер-министра”. Автор фотографии – Тигран Меграбян.
В рамках награждения отдельным лицам и организациям за вклад в дело формирования положительного общественного мнения было вручено 15 благодарственных грамот и призов. Основными номинациями были: “Самая непосредственная фотография политического деятеля”, “Самая вдохновляющая PR-компания”, “Лучшее представление национальных ценностей”, “Самый красивый городской сюрприз”, “Лучшая охрана армянского бренда”, “Самый женственный бренд”, “Лучший черный PR” и другие не менее интересные номинации.
На церемонии награждения были представлены все мероприятия и акции 2010-2011 гг, удостоившиеся особого внимания PR-комиссии.