2 Օգոստոս 2011 - 15:07 AMT
Չնայած շոգ եղանակին Երևանի Ազատության հրապարակում մեկնարկել է ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) հանրահավաքը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, ներկա պահին հրապարակում արդեն մի քանի հարյուր մարդ է հավաքվել: Հանրահավաքի մեկնարկից առաջ հրապարակի ասֆալտին ջուր են լցրել հատուկ, որպեսզի ամբոխն ավելի հեշտ դիմանա շոգին:
Հայկական ընդդիմության նախորդ հանրահավաքը կայացել էր հունիսի 30-ին: ՀՀ Ոստիկանության տվյալներով, դրան մասնակցել է 4 հազար մարդ: Նախորդ հանրահավաքի նշանակալի իրադարձությունն այն էր, որ դրան մասնակցում էին համաներմամբ ազատ արձակված քաղբանտարկյալները, այդ թվում` «Հայկական ժամանակ» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը, որն էլ բացել էր հանրահավաքը:

Несмотря на жаркую погоду, на площади Свободы в Ереване начался митинг оппозиционного Армянского Национального Конгресса. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, на площади на данный момент уже несколько сотен человек. До начала митинга асфальт на площади был специально полит водой, чтобы толпе было легче переносить жару.
Предыдущий митинг армянской оппозиции состоялся 30 июня. По данным Полиции РА, в нем приняло участие 4 тысячи человек. Знаменательным событием предыдущего митинга стало то, что в нем приняли участие освобожденные по амнистии политические заключенные, в том числе и главный редактор оппозиционной газеты “Айкакан Жаманак” Никол Пашинян, который и открыл митинг.