2 Օգոստոս 2011 - 15:18 AMT
«Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը բացել է ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի հանրահավաքն Ազատության հրապարակում: Իր խոսքում նա, մասնավորապես, նշել է, որ «ՀԱԿ-ին չի կարող կանգնեցնել ո'չ շոգը, ո'չ կարկուտը, ո'չ էլ ձյունը»: Փաշինյանն ասել է, որ Կոնգրեսը չի մոռացել իր գլխավոր նպատակի մասին, և որ գործող իշխանությունը պետք է հեռանա: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, նա ժողովրդին կոչ է արել հանրահավաքով տոնել ՀԱԿ-ի ծնունդը, չնայած շոգին:
Հայկական ընդդիմության նախորդ հանրահավաքը կայացել էր հունիսի 30-ին: ՀՀ Ոստիկանության տվյալներով, դրան մասնակցել է 4 հազար մարդ: Նախորդ հանրահավաքի նշանակալի իրադարձությունն այն էր, որ դրան մասնակցում էին համաներմամբ ազատ արձակված քաղբանտարկյալները, այդ թվում` «Հայկական ժամանակ» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը, որն էլ բացել էր հանրահավաքը:

2 Август 2011 - 15:18 AMT
Главный редактор газеты “Айкакан Жаманак” Никол Пашинян открыл митинг оппозиционного Армянского национального конгресса на площади Свободы в Ереване. В своей речи он, в частности, отметил, что “АНК не может остановить ни жара, ни дождь, ни снег, ни град“. Пашинян сказал, что конгресс не забыл о своей главной цели и что действующая власть должна уйти.
Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, он призвал народ митингом отпраздновать день рождения АНК, несмотря на жару.
Предыдущий митинг армянской оппозиции состоялся 30 июня. По данным Полиции РА, в нем приняло участие 4 тысячи человек. Знаменательным событием предыдущего митинга стало то, что в нем приняли участие освобожденные по амнистии политические заключенные, в том числе и главный редактор оппозиционной газеты “Айкакан Жаманак” Никол Пашинян, который и открыл митинг.