4 Օգոստոս 2011 - 09:46 AMT
Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. հուլիսի 1-ից 31-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1100 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 250 դեպք: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ 850 անգամ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ՊՆ մամլո ծառայոյթյունը, հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` ԴՇԿ/ԿՊՎՏ- 468 անգամ, ՍՎԴ- 371 անգամ, «ՈւՏՅՈՍ»- 110 անգամ, Սև նետ-199 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

4 Август 2011 - 09:46 AMT
С 1-го по 31-ое июля на линии соприкосновения армянских и азербайджанские Вооруженных сил азербайджанская сторона более 1100 раз нарушила режим прекращения огня. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Министерства обороны Армении, на границе Армении азербайджанская сторона нарушила режим перемирия более 250 раз. Согласно данным Армии обороны Арцаха, за отмеченный период на линии соприкосновения войск Арцаха и Азербайджана противник нарушил режим перемирия более 850 раз. Азербайджанские войска при нарушении режима перемирия использовали оружие разного калибра, в том числе ДШК и КПВТ – 468 раз, СВД – 371 раз, «Утес» – 110 раз, «Черная стрела» – 199 раз.
Армянские вооруженные силы строго соблюдают режим перемирия и прибегают к ответным действиям только в случае крайне необходимости. Они полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения с войсками противника.