4 Օգոստոս 2011 - 09:46 AMT
Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. հուլիսի 1-ից 31-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1100 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 250 դեպք: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ 850 անգամ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ՊՆ մամլո ծառայոյթյունը, հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` ԴՇԿ/ԿՊՎՏ- 468 անգամ, ՍՎԴ- 371 անգամ, «ՈւՏՅՈՍ»- 110 անգամ, Սև նետ-199 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

4 August 2011 - 09:46 AMT
July 1- 31, Azerbaijan 1100 times violated ceasefire regime at the line of contact between the Armenian and Azerbaijani armed forces.
As the Armenian Defense Ministry press service told PanARMENIAN.Net, Azeri forces fired 250 shots at the Armenian border.
According to the Artsakh’s Defense Army, Azerbaijan fired 850 shots at NKR positions in the reporting period.
Various caliber weapons were used by Azeri forces when violating ceasefire regime, such as DShK and KPVT (468 shots), SVD (371 shots), Cliff (110 shots) and Black Arrow (199 shots).
Armenian armed forces are strictly observing the regime of ceasefire and revert to response actions in case of emergency. They totally control the situation at the line of contact with the enemy forces.