9 Օգոստոս 2011 - 10:27 AMT
Ընդդիմադիր «Ժառանգությունը» մատդիր է մասնակցել բոլոր քաղաքական գործընթացներին և այսուհետ բաց չի թողնի ընտրությունները: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգություն» խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը: Նա բացառեց Երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ ստեղծված իրավիճակի կրկնությունը (2009թ. Հայ ազգային կոնգրեսի ճնշման տակ «Ժառանգությունը» որոշեց չմասնակցել Երևանի ավագանու ընտրություններին-խմբ.):
Պատգամավորն ընդգծեց, որ «Ժառանգությունը» պատրաստ է համագործակցել բոլոր ընդդիմադիր ուժերի հետ, որոնք իրոք ցանկանում են բարեփոխումներ անցկացնել և փոխել իշխանական համակարգը, ոչ թե միայն «իշխանավորներին»: Ըստ Մարտիրոսյանի, այդ ուժերը պետք է համագործակցեն: «Ես կարծում եմ, որ նման ուժեր կան Հայաստանում և դրանցից մեկը «Ժառանգությունն» է, ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է «Ժառանգության» շանսերին առաջիկա ընտրություններում, ապա, ըստ Մարտիրոսյանի, կուսակցության գործունեությունը վերջին տարիներին վստահություն է ներշնչում, որ այն արժանիորեն կներկայացվի խորհրդարանում:

9 Август 2011 - 10:27 AMT
Оппозиционная партия “Наследие” планирует участвовать во всех политических процессах страны, и впредь не будет пропускать выборы. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил депутат от оппозиционной партии “Наследие” Армен Мартиросян. Он исключил повторение ситуации во время выборов в совет старейшин Еревана (в 2009 году под давлением Армянского национального конгресса “Наследие” решила не участвовать, и в выборах как оппозиция участвовал только АНК – прим. ред.).
Депутат подчеркнул, что “Наследие” готова сотрудничать со всеми оппозиционными силами в Армении, у которых есть реальное желание реформ, и которые хотят изменить систему власти, а не только “лица во власти”. По словам Мартиросяна, этим силам надо сотрудничать. “Такие силы, я думаю, в Армении есть, и одной из них является Наследие”, – подчеркнул он.
Что касается шансов “Наследия” на предстоящих выборах, то, по словам Мартиросяна, деятельность партии за последние годы вселяет уверенность, что она будет достойно представлена в парламенте страны.