Օգոստոսի 11-ից Սերժ Թանկյանը սկսելու է օգոստոսի 14-ին Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողությանը նվիրված Երևանյան մենահամերգի փորձերը։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց Սերժ Թանկյանի համերգի կազմակերպիչ «Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության PR-ի և հատուկ միջոցառուների բաժնի ղեկավար Մարիամ Մովսիսյանը։
«Բացի փորձերից, այդ օրերի ընթացքում ծրագրային մասով ոչինչ պլանավորված չէ։ Իհարկե, Թանկյանը կունենա հանգստի ժամեր, և կկառավարի իր ժամանակը»,- ասաց Մարիամ Մովսիսյանը։
Ինչպես նշեց Մարիամ Մովսիսյանը, Սերժ Թանկյանը ասուլիսով հանդես չի գալու, համերգի բոլոր մանրամասները լրատվամիջոցները կստանան մամլո հաղորդագրություններով։ «Անցած տարի մենք կարողացանք ապահովել ասուլիս, քանի որ նա առաջին անգամ էր համերգով հանդես գալիս Հայաստանում։ Իսկ ընդհանրապես Թանկյանն իր շրջագայությունների ընթացքում հազվադեպ է ասուլիսներ տալիս։ Նրա մենեջերները մեզ նախազգուշացրել էին այս մասին»,- ասաց Մարիամ Մովսիսյանը։
Փոխարենը հնարավոր է, որ անմիջապես համերգի հաջորդ օրը՝ օգոստոսի 15-ին, կայանա մի միջոցառում, որի ընթացքում Սերժ Թանկյանը կպատմի իր քաղաքացիական-հասարակական գործունեության մասին։ Ըստ Մարիամ Մովսիսյանի, այս միջոցառման առաջարկը դեռևս չի հաստատվել Սերժ Թանկյանի մենեջերների կողմից, այդ իսկ պատճառով միանշանակ չէ միջոցառման անցկացումը։
«Հաշվի առնելով այն փաստը, որ Թանկյանը բացի երգահան և երգիչ լինելուց, զբաղվում է նաև քաղաքացիական-հասարակական գործունեությամբ, մտածեցինք մի ձևաչափ, որը հուսանք կկայանա օգոստոսի 15-ին»,-նշեց Մարիամ Մովսիսյանը և ավելացրեց. «Սերժ Թանկյանի քաղաքացիական գործունեության մասին շատերն են ցանկանում իմանալ»։
Երևանյան համերգը կանցկացվի Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բակում՝ բացօթյա և անվճար։
Սերժ Թանկյանը արդեն մենահամերգով հանդես է եկել Երևանում 2010-ի ամռանը, իսկ System of a Down խումբը, միավորվելով 2011 թվականին, սկսել է իր համերգաշրջանը Եվրոպայում:

9 Август 2011 - 13:48 AMT
С 11 августа Серж Танкян начнет репетицию сольного концерта, посвященного открытию Центра креативных технологий ТУМО. Об этом сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net организатор концерта Сержа Танкяна – руководитель PR-отдела и организации особых мероприятий компании “Dreem COMMUNICATIONS” Мариам Мовсисян.
“В эти дни в программе кроме репетиций ничего не запланировано. Конечно, у Сержа Танкяна будут и часы отдыха, он сам распоряжается своим временем”, – сказала Мовсисян.
Как отметила Мариам Мовсисян, Серж Танкян не будет давать пресс-конференцию в Ереване, о подробностях концерта можно будет узнать из пресс-сообщений. “В прошлом году мы смогли организовать пресс-конференцию, поскольку он впервые приезжал в Армению с гастролями. Вообще во время гастролей Серж Танкян не дает пресс-конференций. Об этом нас предупредили его менеджеры”, – сказала Мовсисян.
Возможно, после концерта, 15-го августа состоится другое мероприятие, во время которого Танкян расскажет о своей общественно-гражданской деятельности. По словам Мариам Мовсисян, это предложение еще не утверждено менеджерами Сержа Танкяна.
“Учитывая тот факт, что Серж Танкян кроме музыки, занимается общественно-гражданской деятельностью, мы задумали весьма интересный формат, который, думаю, состоится 15-го августа”, – отметила Мовсисян и добавила, что “многие желают подробнее узнать о гражданской деятельности Сержа Танкяна”.
Ереванский концерт будет бесплатным и пройдет под открытым небом.
Серж Танкян с сольным концертом уже выступал в Ереване в 2010 году, а группа System of a Down, объединившаяся в 2011 году, начала свой гастрольный тур по Европе.