10 Օգոստոս 2011 - 12:49 AMT
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության մարմինների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կասեցվել է կեղծ բանկային քարտերի ապօրինի շրջանառության դեպք:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում Երևան-Մոսկվա չվերթի ուղևոր ՀՀ քաղաքացի Արմեն Թումանյանի ուղեբեռի կրկնակի զննման արդյունքում հայտնաբերվել է ամերիկյան բանկերի կողմից թողարկված 21 կեղծ պլաստիկ քարտեր: Դրանցով նախատեսվում էր բանկերում և առևտրային կետերում զեղծարար գործարքների միջոցով հափշտակել գումարներ և գույք:
Փաստի առիթով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը կատարում է ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությունը, ասվում է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի հաղորդագրության մեջ:

On August 10, an attempt of illegal circulation of false banking cards was prevented, as a result of investigation and search operations carried out by National Security Service (NSS) of Armenia.
As the NSS press office told PanARMENIAN.Net, 21 false U.S. bank cards were found, after repetitive check-out of Yerevan-Moscow passenger Armen Tumanyan’s luggage in Zvartnots Yerevan international airport. It was planned to appropriate money and property by means of these cards in banks and trade spots through illegal deals.