16 Օգոստոս 2011 - 13:46 AMT
Օգոստոսի 16-ին` ժամը 13:40-ին Վանաձորի քաղաքային գերեզմանատանը, մոր շիրիմի մոտ հայտնաբերվել է Երեւան քաղաքի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Արամ Գրիգորյանի դիակը՝ գլխի քունքայինի շրջանում հրազենային 1 վնասվածքով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի բաժնի պետ Աշոտ Ահարոնյանը: Ըստ նրա, նախնական տվյալներով՝ Ա.Գրիգորյանը կատարել է ինքնասպանություն: Ինչպես հայտնել է Ահարոնյանը, դեպքի վայրում, դիակի մոտ հայտնաբերվել եւ առգրավվել է հաշվեցուցակային «Մակարով» տեսակի ատրճանակը եւ 1 պարկուճ: Գերեզմանատան մոտ հայտնաբերվել է նաեւ Ա.Գրիգորյանի անձնական օգտագործման ավտոմեքենան, որի նստատեղին եղել է գրություն՝ իր մահվան մեջ ոչ մեկին չմեղադրելու վերաբերյալ: Գրության մեջ մասնավորապես ասվում է. «Իմ որոշումը վերջնական է, խնդրում եմ ինձ ներել եւ ոչ մեկին չմեղադրել: Իմ մահվան մեջ ոչ ոք մեղավոր չէ»:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Ինքնասպանության հասցնելը): Նախաքննությունն իրականացնում է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը:

16 августа в 13:40 в полицию Армении от гражданского лица поступил звонок о том, что на кладбище города Ванадзор (Лорийская область) обнаружен труп мужчины. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил начальник Управления информации и связей с общественностью Полиции РА Ашот Агаронян. По его словам, прибывшие на место сотрудники правоохранительных органов обнаружили на городском кладбище тело Арама Григоряна (1974 года рождения), лежащее возле могилы его матери. Как сообщил Агаронян, Григорян был прокурором ванадзорской общины Кентрон. В результате следственной экспертизы около левого виска Григоряна была обнаружена огнестрельная рана, а также возле тела был найден пистолет Макарова. Следствие ведет следственный отдел области Лори.
Около тела Григоряна также была найдена записка, в которой говорилось: «Мое решение окончательное, прошу меня простить и никого не винить. В моей смерти никто не виноват».