Հայաստանում գերության մեջ գտնվող ադրբեջանական բանակի կրտսեր ենթասպա Ռոման Հուսեյնովը նամակ է փոխանցել ընտանիքին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել Կարմիր խաչի տեղական ներկայացուցչության մամլո ծառայությունում: «Նրան է փոխանցվել իր ընտանիքի նամակը, իսկ պատասխան նամակը կհանձնվի ընտանիքին»,-ասել է մամլո ծառայության աշխատակիցը:
Կրտսեր ենթասպա Ռոման Հուսեյնովը գերեվարվել է 2010թ. օգոստոսի 27-ին: Օգոստոսի 27-ին 21:00-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական զքրքերի շփման գծում Ռոման Նովրուզ օղլու Հուսեյնովը հանձնվել է ղարաբաղցի սահմանապահներին: Հուսեյնովը, որը պայմանագրային զինծառայող է, հանձնվել է ղարաբաղյան ուժերին իր զորամասի հրամանատարության կողմից ստորացումների պատճառով:

17 Август 2011 - 08:02 AMT
Находящийся в армянском плену младший сержант азербайджанской армии Роман Гусейнов передал письмо семье. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе местного представительства Красного Креста. "Ему было передано письмо от его семьи и получено ответное письмо в ее адрес с последующей передачей”, – отметила сотрудник пресс-службы.
Младший сержант Роман Гусейнов был взят в плен 27 августа 2010 года. 27 августа в 21:00 на северной части линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск Роман Новруз оглу Гусейнов сдался карабахским пограничникам. Гусейнов, который служил по контракту, сдался карабахским силам из-за унизительного обращения со стороны командования военной части.